Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Açıklandı!

Bir de şöyle bir durum var o kadar güzel anlattın tamam ama kendi seçildiğinde bu yetkilerden vazgeçmek öyle kolay değil. Kimsenin yetkilerini bırakacağını düşünmüyorum.

📌Kamu yönetiminde kadın yöneticilerin sayısı artırılacak.
Pozitif ayrımcılığın Nirvana'sı.

📌Cumhurbaşkanı'nın görev süresi 7 yıl olacak.

📌Cumhurbaşkanı yalnızca bir dönem için seçilecek.
Saçma. 1 dönem boyunca 7 yıl görev yapacağına 3.5 yıl ayırmak daha mantıklı olmaz mı?

%1 oy alan partilerin hazine yardımından faydalanması konusunda çoğu kişi söyleyeceğim şeyin aynısını söyledi zaten, laf olsun diye tekrarlamayacağım.

Onun dışında sorun yok gibi.

Son düzenleme:
Pozitif ayrımcılığın Nirvana'sı.

Saçma. 1 dönem boyunca 7 yıl görev yapacağına 3.5 yıl ayırmak daha mantıklı olmaz mı?

Alıntıladığım kararlar harici ben bir sorun göremedim.

Hocam en saçmasını unutmuşsunuz %1 oy alan partiye neden ben vergi vereceğim boşa hazineden para gidecek.

En önemli maddeyi eklememişler... Yahu biz 20 yıl boşuna mı karanlık çağı yaşadık? Hani nerde yolsuzluk yapan kişilerin mahkemesi ile ilgili bir madde? Ben TRT'de canlı bir şekilde görmek istiyorum o mahkemeyi? Sorulmayacak mı bunların hesabı?
Bunun için maddeye ne gerek var? Göreve geldiklerinde soruşturma başlatırlar ki gelemeyecekler.
Arkadaşlar neden akpye oy veren insanların ekonomi vs. ile ilgili bir derdi olmadığını hiç düşündünüz mü? Reise oy veren insanlar çoğunlukla muhafazakar ve bu sol zihniyetin 28 Şubat zulmünü iliklerine kadar hissetmiş insanlar. Bu ülkenin başına bir daha sol parti tek başına geçemez. Aha böyle antin kuntin ittifakalar kurup şanslarını denerler. Muhafazakar insanlar hakkı olan başörtüsünü takarken yine böyle bir engelle karşılaşacağını düşünüp -ki karşılaşacaktır- akpye yaklaşıyorlar. Özellikle CHP'nin o zihniyetin -bakın zihniyet diyorum çünkü Atatürk CHPsinden çok uzakta- geçmişte başörtüsü ile ilgili verdiği demecler hala yankılanıyor. KK'nin "1 metre karelik bez parçası" lafı insanları böyle bir seçime itiyor işte. Bu güveni bu insanlara nasıl verecekler çok merak ediyorum

En önemli maddeyi eklememişler... Yahu biz 20 yıl boşuna mı karanlık çağı yaşadık? Hani nerde yolsuzluk yapan kişilerin mahkemesi ile ilgili bir madde? Ben TRT'de canlı bir şekilde görmek istiyorum o mahkemeyi? Sorulmayacak mı bunların hesabı?
Bu Güçlendirilmiş Parlamenter sistem hocam, dediğinizle alakası yok. Kılıçdaroğlu hepsinin yargılanacağını söyledi zaten.

Geri
Yukarı