Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Açıklandı!

En önemli maddeyi eklememişler... Yahu biz 20 yıl boşuna mı karanlık çağı yaşadık? Hani nerde yolsuzluk yapan kişilerin mahkemesi ile ilgili bir madde? Ben TRT'de canlı bir şekilde görmek istiyorum o mahkemeyi? Sorulmayacak mı bunların hesabı?
Parlamenter sistemle bunun ne alakası var? Allah aşkına moderatörler ya konuyu kapatsın yada şöyle mesajları bir ayırsın.

HDP ittifakta mevcut değil.
Bir türlü cesaretlerini toplayamadıkları için HDP yokmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar kanımca. İkiyüzlülük hiç de sevmediğim davranış biçimidir. Geçmişteki AKP gibi, karrlı ve cesaretli olup HDP'yle yanyana durmalarını umuyorum. Aksi taktirde çoğumuz biliyoruz ki HDP'siz 10 parti bir olsalar yine de iktidar olma şansları maalesef yok.
HDP'li filan da değilim ama gerçek bu.

Bir türlü cesaretlerini toplayamadıkları için HDP yokmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar kanımca. İkiyüzlülük hiç de sevmediğim davranış biçimidir. Geçmişteki AKP gibi, karrlı ve cesaretli olup HDP'yle yanyana durmalarını umuyorum. Aksi taktirde çoğumuz biliyoruz ki HDP'siz 10 parti bir olsalar yine de iktidar olma şansları maalesef yok.
HDP'nin destekliyor olması ittifakta olmadığı gerçeğini değiştirmez. Desteklemek ayrı, resmi ittifakta bulunması ayrı. Benim dediğim, resmi olarak ittifakta bulunmuyor. Bulunsaydı yazardım.

HDP'nin destekliyor olması ittifakta olmadığı gerçeğini değiştirmez. Desteklemek ayrı, resmi ittifakta bulunması ayrı. Benim dediğim, resmi olarak ittifakta bulunmuyor. Bulunsaydı yazardım.
Ben de resmiyete dökmeleri gerektiğini ima ediyorum. Aksi taktirde sonuç alamyacaklar. Ki, amaçları gerçekten iktidar olmaksa, eninde sonunda yapacaklarını düşünüyorum.

Ankara ve İstanbul'u nasıl kazandı?

Normal vatandaşlar istedikleri partilere oy verdiler ve sonucunda CHP kazandı. Ne yapsın HDP'ye bize oy verme mi desin hocam ?
Yok gardaşım onu kast etmiyorum. HDP'nin aday göstermemesi sayesinde oldu.
HDP'nin destekliyor olması ittifakta olmadığı gerçeğini değiştirmez. Desteklemek ayrı, resmi ittifakta bulunması ayrı. Benim dediğim, resmi olarak ittifakta bulunmuyor.
Yazdığının tezahürü burada demek istedim.

Geri
Yukarı