Gülme Krizine Girdim

GB konusunda haklı, yanlış dediği bir şey yok. Doku kaliteleri git gide artıyor, üstüne üstlük 4K monitörler gittikçe ucuzlamaya başladı. Kartlara da 4K denemesi yaptığımızda vRAM kullanımı 2GB'ı aşıyor.

Tek yanlışı 2GB yerine 4GB daha iyi performans verir demesi. Biraz daha düzgün açıklasa adamın dediği doğru.

GB konusunda haklı, yanlış dediği bir şey yok. Doku kaliteleri git gide artıyor, üstüne üstlük 4K monitörler gittikçe ucuzlamaya başladı. Kartlara da 4K denemesi yaptığımızda vRAM kullanımı 2GB'ı aşıyor.

Tek yanlışı 2GB yerine 4GB daha iyi performans verir demesi. Biraz daha düzgün açıklasa adamın dediği doğru.
4GB standart oldu deniliyor, ben de bastırarak söylüyorum ki yok öyle bir şey :)
En uç örneklere yönelirseniz elbette 4GB bellek gereksinimine ihtiyaç duyulur ancak bu standart değildir, lükstür.

Ryse ve Watch Dogs ı ultra oynamak için 3gb bellek istiyor. Ekran kartı üretiminde standart olarak 2 ve 4 gb modeller üretiliyor. Bir yıl sonra artık 4 gb alman yeterli olacaktır diyebiliriz.Dice veya Crytek bir ihtimal Ubisoft oyun yaptıklarında sistem önerilerinde maksimum 4gb isteyecek. Şimdi standart demiyorum. Standart olma yolunda gidiyor diyorum.

Umursamayın arkadaşlar herkes kendisine göre en iyisini bilir zaten. O yüzden hiç uğraşmaya gerek yok. Zamanla öğrenirler doğruyu ve yanlışı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı