Gün içinde sürekli internet gidiyor

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Türk Telekom gibi lanet bir firmayı kullanmaktayım. 2 ay içinde Superonline'a geçeceğim ancak gün içinde 5-10 dakikalık kesintiler oluyor, ping zaten düşmüyor sırf düzelir diye Wi-Fi Repeater aldım bana mısın demedi evde internet kullanımı sadece YouTube ve Netflix için olmaya başladı. Modem arayüzü ayarlarını da yeniden yapılandırmama rağmen bu olaydan kurtulamıyorum. Sözde müşteri hizmetlerini arıyorum çalışmamı var diye yok diyorlar en son Superonline'a geçeceğim internetiniz çöp gibi demiştim herhalde ondan bu hale getirdiler diye düşünüyorum.

Modem ayarlarınızı atabilir misiniz snr margin değerleri falan.
Bakamıyorum keşke bakabilsem
1635852367007.png

Bir aralar bende de sürekli oluyordu sonra düzeldi kendi kendine umarım birdaha hiç olmaz. Telefondan arayıp söyleyince düzeltiyolar bir süre olmuyor.

Türk Telekom gibi lanet bir firmayı kullanmaktayım. 2 ay içinde Superonline'a geçeceğim ancak gün içinde 5-10 dakikalık kesintiler oluyor, ping zaten düşmüyor sırf düzelir diye Wi-Fi Repeater aldım bana mısın demedi evde internet kullanımı sadece YouTube ve Netflix için olmaya başladı. Modem arayüzü ayarlarını da yeniden yapılandırmama rağmen bu olaydan kurtulamıyorum. Sözde müşteri hizmetlerini arıyorum çalışmamı var diye yok diyorlar en son Superonline'a geçeceğim internetiniz çöp gibi demiştim herhalde ondan bu hale getirdiler diye düşünüyorum.
Bende Türk Telekom kullanıyorum. Babama Türk Net geçmemizi söylüyorum ama o beni dinlemiyor 16 Mbit internete 110 lira veriyoruz. Babama fazla verdiğimizi internet hızımızın düşük olduğunu ve kesintiler olduğunu söylüyorum ama işte dinleyen yok. Müşteri hizmetlerini aradım bende senin gibi çalışmamı var dedim yok dediler. Sonra bende internet arada gidiyor falan dedim geldiler kablolarla uğraştılar gittiler. Bu sefer daha çok olmaya başladı. Galiba bu lanet firmadan kurtuluş yok.

Müşteri hizmetlerine başka operatöre geçeceğini söyle, modemi gün içinde 1 veya 2 kere kapat. 10sn sonra tekrar aç, modemi sıfırla ve gerekli kanal ayarlarını yap. Faydasını görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı