Gün içinde sürekli internet gidiyor

Bunu dediğiniz için hattınız mı kopuyor yoksa Wi-Fi bağlantınız mı emin olamadım.
Hat kopuyor bağlantıyla alakalı bir durum yok.
Modeminizde sorun olabilir mi?
Emin değilim sanırım öyle de olabilir çünkü az önce 2 defa arayüze girmeye çalıştım 2sinde de sanki WiFi'den beni engelledi gibi birşey direk bağlantı gidiyor bu bazen hattın gitmesine de sebep oluyor anlamsız bi şekilde.
Modeminizin sayfasına erişemiyorsanız modeminiz de bir problem olabilir hiç fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?
Hiç böyle bir şeyden dolayı sıfırlamadım ama denemekten başka çarem yok gibi.

Bina içi tesisatınızda sorun yoksa modem üzerinden hat değerlerine bakın CRC türü kayıplar var mı sayısı çok mu? Hat değerlerinizde hız düşümü ile bazen stabil daha iyi bir kopmasız hız alabiliyorsunuz. Alt yapınız sorunlu ise başka yere geçseniz de sonuç değişmeyecektir.

@Jobs @Yetkin2828 modemi sıfırladım ancak modem arayüzüne girince internet direk kesiliyor. Modemdeki internet gitmiyor sizce sebebi ne olabilir? Ek olarak bir kaç dakikalığına bilgisayarda WiFi gözükmüyor sanki engelliyor gibi.

@Jobs @Yetkin2828 modemi sıfırladım ancak modem arayüzüne girince internet direk kesiliyor. Modemdeki internet gitmiyor sizce sebebi ne olabilir? Ek olarak bir kaç dakikalığına bilgisayarda WiFi gözükmüyor sanki engelliyor gibi.
Dostum modemdeki dsl lambası vardır. O da gidiyor mu? Onu takip et internet gittiğinde o da gidiyorsa muhtemelen hat kaynaklıdır. Sen yine de bi modem bulup dene komşudan falan. Sorun modemde de olabilir.

Dostum modemdeki dsl lambası vardır. O da gidiyor mu? Onu takip et internet gittiğinde o da gidiyorsa muhtemelen hat kaynaklıdır. Sen yine de bi modem bulup dene komşudan falan. Sorun modemde de olabilir.
Şuan başka türlü denedim modemde bir sıkıntı yok gibi görünüyor telefonumdan WiFi'ye bağlanıp modem şifresini falan değiştirdim telefonda engellemedi. Bilgisayardan modem arayüzüne girince atıyor modemden nedense.
Sorunumu kendim çözdüğüm için kendime teşekkür etmekte fayda buluyorum. İlgilenecekmiş gibi yazıpta ilgilenmeyenlere de iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı