Çözüldü Güncel driverlar her zaman daha iyi mi performans verir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xeytan

Hectopat
Yer
Cheyenne
Merhabalar,
AMD Ryzen 7 3700U.
RX Vega 10.
16 GB RAM bilgisayarımın özellikleri.
Şu an en güncel driver sürümü 21.8.2 (Battlefield 4 düşük FPS alıyorum)
Kullandığım driver sürümü: 21.6.1 (Battlefield 4 akıcı şekilde oynuyorum)
Bu özelliklerle Battlefield 5'te 40-50 FPS alıyordu oynayan kişi, ben alacağımı sanmıyorum o kadar. Farklı bir Video'da Battlefield 4 oynayan kişi en yüksek ayarlarda 30-40 FPS alabiliyorken ben en düşük ayarlada 30-40 FPS alıyordum.

Soruma geçeyim,
YouTube'da aynı özelliklere sahip bir bilgisayarda oyun performanslarını inceledim, video açıklamasında driver sürümü benim kullandığım driver sürümünden düşüktü ve ben en güncel sürümü kullanıyordum, en güncel sürümü kullanmama rağmen aynı bilgisayar ve aynı özelliklerde eski driver sürümü kullanan kişi daha çok FPS alıyordu, örneğin o 60 alıyor ben 30 alıyorum, en güncel driverlar her zaman daha iyi olamayabiliyor mu? Yoksa en güncel driver kullanmak daha mı mantıklı oyun performansı için? Test ettim farklı driver sürümlerini ve düşük driverda daha akıcı oyun oynayabildim, bu nasıl olabiliyor? Gerçekten çok kafam karıştı.

Çözüm
Bazen yeni güncellemelerde sanırım uyum sağlayamaya biliyor.

Abi gerçekten muazzam fark var, grim dawn test ettim şimdi ortalama 104 FPS, 21.6.1 de ortalama 50 FPS alıyordum en düşük ayarlarda bu sistemle yani düşün.
Son olarak Elder Scrolls Online'da düşük ayarlarda 35 FPS'den 80 FPS'e çıktı. Aradaki inanılmaz farka bakın :D
sonuç olarak, en güncel sürücüler her zaman daha iyi performans sağlayamıyor, eski sürücü ve güncel sürücü FPS testlerini sizlerle paylaştım. Umarım benimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar bu konu da fikir sahibi olabilirler.
- AMD Radeon için geçerli.
Battlefield 4 Low ayarlar 720p.
21.6.1 test sonucu:

bf4 21.6.1.JPG
Battlefield 4 Low ayarlar 720p.
20.4.1 test sonucu:

BF 4 20.4.1.JPG

21.6.1 sürümünde FIFA 18'de 720p düşük ayarlarda sabit 30 FPS alırken, sürüm 20.4.1 düşük ayarlar 720P'de aldığım FPS:

fifa 18.JPG
Eski sürüm olan 20.4.1 kullanacağım artık o zaman :D

Yeni konular

Geri
Yukarı