Güncel ve sıkılmadan programlama öğrenme

HD4450

Kilopat
Programlamayı seviyorum ama Udemy'de aldığım kurslar desek 2017'den kalma, Visual stidüoda o adamların yaptıkları şeyleri yapamıyorum arada çok sürüm farkı oluyor ve çok sıkıcı anlatıyorlar. Güncel c#/c++ öğrenebileceğim bir YouTube kanalı var mı? Biraz hızlı anlatan bir kanal olursa daha güzel olur çünkü ağır ağır anlatınca insan çok sıkılıyor.

Bende yıllardır aynı sorunu yaşıyorum.
Bunu bıraktım sadece piyasa hakkında birşey öğreneyim dedim. Yine birşey öğrenemedim. Nedense bütün yazılımcıların hepsi bi tuhaf.

Bende yıllardır aynı sorunu yaşıyorum.
Bunu bıraktım sadece piyasa hakkında bir şey öğreneyim dedim. Yine bir şey öğrenemedim. Nedense bütün yazılımcıların hepsi bir tuhaf.

Kod yazmak eğlenceli ara sıra program falan yazmak ama adam geliyor 15 dakikada anlatacağı şeyi 30 dakikada yavaş yavaş anlatıyor insanın içinde istek kalmıyor. Onu da geçtim herkes eski sürüm kullanıyor.

İşte bu yüzden video ve kitaplardan öğrenmeyi önermiyorum, 20 yıl önceki teknolojilerin kullanıldığı ya da karşıdaki kişinin bilgi seviyesi bilinmediği için en basit 1 dakikalık konunun bile 15 dakika da anlatıldığı yerlerden bakarsan öğrenmeden soğursun, yazılı dokümanları kullan.
C++ Learn C++ – Skill up with our free tutorials
C# C# Tutorial

Programlama dilleri kendi docs'ından öğrenilir. 3. Taraf docs'ından, YouTube kanalından, Udemy kursundan, kitaptan falan öğrenilmez.

@gods of 999 o engin bilgeliğinle(!) neden güldüğünü açıkla. Yoksa önceden kuyruğuna bastığım için kinin garezin mı var bana? 🤣

Son düzenleme:
Programlama dilleri kendi docs'ından öğrenilir. 3. Taraf docs'ından, YouTube kanalından, Udemy kursundan, kitaptan falan öğrenilmez.

@gods of 999 o engin bilgeliğinle(!) neden güldüğünü açıkla. Yoksa önceden kuyruğuna bastığım için kinin garezin mı var bana? 🤣

Docs ne oluyor tam olarak İngilizcem kötü. Türkçesine ulaşabilir miyim ya da İngilizce hali çok mu karışık?

Docs = Documentations (dokümantasyonlar)

İngilizcem kötü.
Yazılım = İngilizce ve Matematik. İkisinden biri eksik veya zayıf ise yazılım yapamazsınız.

Türkçesine ulaşabilir miyim?
Programlama dilini geliştirenler Türkçe doc yayınlamışsa ulaşabilirsin ama üstünkörü/eksik/hatalı anlatımlarla karşılaşman muhtemel.

İngilizce hali çok mu karışık?
"Çok karışık mı?" derken ne demek istediniz? Bir programlama dili doc'ında ne bahsedilmesi gerekiyorsa o bahsediliyor.

Docs = Documentations (dokümantasyonlar)

Yazılım = İngilizce ve Matematik. İkisinden biri eksik veya zayıf ise yazılım yapamazsınız.

Programlama dilini geliştirenler Türkçe doc yayınlamışsa ulaşabilirsin ama üstünkörü/eksik/hatalı anlatımlarla karşılaşman muhtemel.

"Çok karışık mı?" derken ne demek istediniz? Bir programlama dili doc'ında ne bahsedilmesi gerekiyorsa o bahsediliyor.

Çok karışık mıdan kastım çok üst düzeyde İngilizcemi istiyor?

Programlamayı seviyorum ama Udemy'de aldığım kurslar desek 2017'den kalma, Visual stidüoda o adamların yaptıkları şeyleri yapamıyorum arada çok sürüm farkı oluyor ve çok sıkıcı anlatıyorlar. Güncel c#/c++ öğrenebileceğim bir YouTube kanalı var mı? Biraz hızlı anlatan bir kanal olursa daha güzel olur çünkü ağır ağır anlatınca insan çok sıkılıyor.
Güncel C# öğrenmek için Enes Bayram'ı öneririm. Videoları genelde kısa ve sade bir anlatımı var. Aşırı detaya girip sizi boğmuyor. Youtube'da ki videolarında C#'ın temelini anlatıyor. Anlatımı beğenirseniz Udemy'de ileri seviye eğitimini satın alabilirsiniz.

Geri
Yukarı