Güncelleme desteği kesilen telefon uzun süre kullanılır mı?

belalıfurkan

Picopat
Daha fazla  
Android 4 telefonların YouTube kullanamaması, eski iPhone 6 telefonumda Instagram, Nays gibi uygulamaları indirememe durumu OnePlus 8 Pro'da olur mu?

Telefon 2020 çıkışlı. Ben ortalama 4-5 yıl kullanacağım bu telefonu. İleride mesela güncelleme desteği kesildiği zaman Instagram, WhatsApp veya banka uygulamaları gibi uygulamalara girememe, bunları Play Store üzerinden indirememe olayı olur mu? Ne diyorsunuz?

Android 4 telefonların YouTube kullanamaması, eski iPhone 6 telefonumda Instagram, Nays gibi uygulamaları indirememe durumu OnePlus 8 Pro'da olur mu?

Telefon 2020 çıkışlı. Ben ortalama 4-5 yıl kullanacağım bu telefonu. İleride mesela güncelleme desteği kesildiği zaman Instagram, WhatsApp veya banka uygulamaları gibi uygulamalara girememe, bunları Play Store üzerinden indirememe olayı olur mu? Ne diyorsunuz?
Samsung M31 kullanıyorum 2020 yılında aldım, 4. yılına giriyor. Hala güncelleme aldığı için bir şey söyleyemem. Ama bence dediğiniz problem 7.yılı doldurmadan olmaz.

Androidlerde durum biraz daha farklı olabiliyor. Android sürümü desteklediği sürece kullanabilirsiniz, buda uygulamaya bağlıdır bugün whatsapp android 5 sürümüne bile destek veriyor çoğu uygulamada böyle yani neredeyse telefonun ömrü kadar destek almış oluyorsunuz, bende redmi note 6 pro var 2019 da kaçak aldım ve hala bütün uygulamaları kullanıyorum. Sadece optimizasyon sorunları meydana gelebilir uygulama aniden donar kapanır ama kullanırsınız, oyun için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Android'lerde durum biraz daha farklı olabiliyor. Android sürümü desteklediği sürece kullanabilirsiniz, bu da uygulamaya bağlıdır bugün WhatsApp Android 5 sürümüne bile destek veriyor çoğu uygulamada böyle yani neredeyse telefonun ömrü kadar destek almış, bende Redmi Note 6 Pro var 2019 da kaçak aldım ve hala bütün uygulamaları kullanıyorum. Sadece optimizasyon sorunları meydana gelebilir uygulama aniden donar kapanır ama kullanırsınız, oyun için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Samsung M31 kullanıyorum 2020 yılında aldım, 4. yılına giriyor. Hala güncelleme aldığı için bir şey söyleyemem. Ama bence dediğiniz problem 7.yılı doldurmadan olmaz.

Sağ olun. OnePlus 8 Pro satın alıyorum o zaman.

Örneğin WhatsApp şu an minimum Android 5 istiyor, bu minimim gereksinimin Android 10 ve üstüne ulaşmasına daha çok var, en azından kullanıcı kitlesi fazla olan uygulama ve oyunlarda durum böyle. IOS tarafında durum başka, orada keskin çigzilerle ayrılıyor sürümler ama Android daha esnek.

Özetle Oneplus 8 Pro'yu uygulama destegi noktasında hala kullanırsınız sorun olmaz. Diğer detaylar önemli, uygun fiyata bulduysanız alınabilir.

Örneğin WhatsApp şu an minimum Android 5 istiyor, bu minimim gereksinimin Android 10 ve üstüne ulaşmasına daha çok var, en azından kullanıcı kitlesi fazla olan uygulama ve oyunlarda durum böyle. iOS tarafında durum başka, orada keskin çigzilerle ayrılıyor sürümler ama Android daha esnek.

Özetle OnePlus 8 Pro'yu uygulama destegi noktasında hala kullanırsınız sorun olmaz. Diğer detaylar önemli, uygun fiyata bulduysanız alınabilir.

Sıfır ürün 10 ay garantili, kayıtlı 12.5k ya satın alacağım.

Araştırdım karşılaştırdım OnePlus 8 Pro daha öne geçiyor. Çoğu incelemede bataryası 1 günü çıkaramıyor deniyordu S20FE modelinde. Bu bütçede OnePlus daha önde.
Ama Samsung telefonlarının arkasında daha fazla duruyor. Güncelleme ve işletim sistemi olarak. Yardım olanakları da daha fazla keza Samsung resmi olarak Türkiye'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı