[Güncellendi] iOS 10.3.1 Jailbreak çıktı mı?

@Kontrol jailbreak'in nasıl ortaya çıktığından, nereden nereye geldiğinden, kimlerin katkı sağladığından falan bahsediyor genel olarak. Cydia'nın kurucusu saurik takma adlı arkadaş, açıklar bulmanın çok zorlaştığını, jb topluluklarının da eskisi kadar aktif olmadığını, insanların saygısızlaştığını falan söylemiş. Bu jb işleriyle uğraşan çoğu hacker, ya Apple'da ya da başka büyük firmalarda yüksek ücretlerle çalışmaya başladığı için, jb yapmakla uğraşacak insanların çok azaldığından bahsedilmiş. Artık açık bulanların çoğu da, Apple Böcek Programı'ndan faydalanmak, yani para ödülü kazanmak için açıkları Apple'a bildiriyormuş. 10.2.1'den itibaren ios 11 beta 2'ye kadar tüm sürümlerde Jailbreak yapıldı çeşitli gruplarca. Asıl soru bakalım yayınlayacaklar mı? Saurik'in bu söylemlerinin altında başka nedenler de yatıyor olabilir. Siyasete gireceği söyleniyor. Bilemiyorum. Açıklar bulmanın zorlaştığı bariz bir gerçek. Bu günlerin geleceği belliydi, fakat bu kadar erken beklemiyordum. Ben yine de 10.3.3 final sürümü yayınlandıktan sonra bir şeylerin olacağını düşünüyorum. Saurik'in, gelecek olan son jailbreak'ler için destek vereceğini düşünüyorum. Bu yola baş koymuş bir isim. Sadece iphone'da hackerlık hünerlerimizi sergileyelim diye ortaya çıkan birisi değil. Eğer gerçekten Cydia sonlanırsa ki öyle görünüyor, ben alternatif yöntemlerin gelebileceğini düşünüyorum. Bakalım neler olacak. Bunu zaman içerisinde göreceğiz. Ama tek gerçek var; o da şu an ios 10 jailbreak yapılmış cihazı olan şanslı insanlar :) Biz ağzımız açık bekliyoruz. Bakalım neler olacak. Luca'nın elinde jailbreak olduğu kesin. Ama adam insanların söylemlerinden o kadar bıkmış ki, kafasına eserse hiç yayınlamayabilir. Bekleyip göreceğiz. Dün neler konuşuyorduk, işler nerelere geldi :) Ne garipsin be hayat.

Tüh bizdeki de ne şans arkadaş:D Çok bunalırsam Note serisinden bir cihaza geçiş yaparım. Note 8 olabilir, bundan önce de Note 2 kullanmıştım ve gerçekten root ile mükemmel bir kullanım sunmuştu. İnşallah JB son bulmaz da IOS cihazımda kullanırım.:D Yoksa yine el kol mahkum Samsung'a geçeceğim.(n)

Bence bir güzellik yapmadan gitmez Saurik. Her sürümde jb demoları ortalıkta cirit atarken, hiçbirine destek sağlamadan, yüz üstü bırakıp gitmez. Umarım o da benim gibi düşünüyordur. Hatta anlık sinir yaşamıştır, pişman olup vazgeçer :) Ben Android'e geçiş yapacağımı sanmıyorum. Özellikle son model bir telefon hiç almam. 4-5 bin TL verecek kadar aklımı yitirmedim :) Özellikle 24-36 ay taksitle alacak kadar :) Yani en azından şöyle diyeyim, alabilecek olacak arkadaşlara ayıp olmasın. Durumum gidip de 5 bin TL verip telefon almaya müsait değil. Öyle bir imkanım olsa motorbisiklet alırım :) Konu dağılmasın, Saurik ağabeyimiz bu işlerden elini eteğini çekse bile, bence devredebileceği birileri vardır. Örneğin; Stefan Esser. Jailbreak kursları falan veriyorlarmış. Oradan birileri çıkar illa ki. Bakalım zaman bize ne gösterecek. Ama umarım bizim mutlu olacağımız şekilde ilerler :)

Biz zaten binbir zorlukla bekliyorduk. Böyle bir olayın yaşanmasına gerek yoktu.:D Şimdi hiç çıkmama ihtimalini göze alarak beklemek zor geliyor.:) İnşallah işleri sarpa sarmadan bir JB verirlerde öyle giderler. 10.2.1 için Luca dan umutluyuz.:technopat:

Bakalım. Umarım güzel şeyler olur. Eğer jb gelirse, benden başka kimse bilmeyecek. Herkesin gözü kalıyor. Adamın nazarı yüzünden kaybettim güzel jb'yi. 1 hafta kendime gelememiştim samimiyim. Telefona yapabildiklerimi gördükten sonra, normal hali cinnet yaşatmıştı. Maksiumum 2-3 hafta içerisinde 10.3.3 final sürümünü yayınlar Apple. İşte o zaman, olacak iyi şeyler varsa olur. Yoksa unutalım gitsin :) Ağustos'ta Adam isimli güvenlik araştırmacısı 8 kernel açığını yayınlayacağını söyledi. Ne kadar doğru, göreceğiz. Ama ufaktan da olsa boşluğa düştüğümü gizleyemeyeceğim. Konuştuğum bazı insanlar var bu işlerle ilgilenen. Hiç sıkıntı olmaz, bir süredir Cydia'nın alternatifi olabilecek şeylerle uğraşıyorlar dediler. Jailbreak kursları veriyorlarmış. İnsanları eğitiyorlarmış. Bu güzel bir şey elbette, fakat kısa vadede bize ne gibi faydası olur bilemiyorum. Ama Stefan gibi başarılı bir isim var. Ona bırakacağını düşünüyorum hiç olmazsa. Belki Luca da eklenebilir. Ama söyleyebileceğim tek şey, ne olursa olsun Luca 10.3.1-10.2.1 arası jailbreak gelebilir gibi şeyler geveledikten sonra, artık bu işin dönüşü yok. Ya herro ya merro. 10.2.1'den ölmek var dönmek yok :)

En azından annemin babamın iPhone unda ve iPad imde jailbreak var :) Stres atıyorum gördükçe.
@Recep Baltaş Hocam gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleme:
Bu akşam üzeri iOS 10.3.3 Beta 6 geldi. Bunun son beta sürümü olması kuvvetle muhtemel. Bazı eski iOS sürümlerinde 7.beta sürümünün verildiğini de görmüştük. Ama nadiren olur.

Uzun lafın kısası, iOS 10.3.3 final sürümü, haftaya veya bir sonraki hafta yayınlanabilir. En kötü ihtimal ay sonuna doğru yayınlanır.

Neden 10.3.3 final sürümünün yayınlanmasını iple çekiyoruz? Çünkü jailbreak dünyasının hareketlerinmesine yardımcı olabilir. Pangu, Taig belki Keenlab sürpriz yapabilir. Açıkçası kimden gelirse gelsin umrumda değil. Yeter ki gelsin şu jailbreak. Benim tahminim, eğer jailbreakler yayınlanmaya başlarsa, 10.3.3-10.3 aralığını kapsayacaktır. 10.2.1'in akıbeti ne olur bilemiyorum. Bunu bize zaman gösterecek. Umarım güneşli günler yakındır jb severler :)

Şiir gibi konuştun.:D:D Bizde merakla gelişmeleri takip ediyoruz, umarım güzel haberler gelir. JB için bu kadar beklemişiz inşallah boşuna gitmez.
10.2.1'de direnmeye devam.(y)

Şiir gibi konuştum da bakalım kime yazdım. Bunu jb yayınlanırsa o zaman göreceğiz :) Lütfen gelsin artık... Millet 100 tane tweak kurdu telefonları bambaşka oldu. Biz hala :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı