[Güncellendi] iOS 10.3.1 Jailbreak çıktı mı?

Ara sıra yorumları okurken şarteller atıyor bırak 10.2.1'i geç son sürüme diyorum. En iyisi çok fazla uğraşmadan beklemek. Sorsan herkeste bir Luca havası var. Kesin bilgi gibi konuşuyorlar. Ben yine sinirlerime hakim olup 10.2.1 de bekleyeceğim. İmzaların kapandığını sabah gördüm. Hakkımızda hayırlısı olsun. İlk IOS cihazım ve JB yapmadan başka cihaza geçmek istemiyorum.
Kesinlikle bende sabırsız biriyim, inşallah yanlış bir karar vermeyiz. :D

@Kontrol yanlış karar vereceğimizi sanmıyorum. 10.2.1 kesin gibi. Sıkıntı yok. @ornitorenx ben ağustos gibi bekliyorum 10.3 ve üzeri sürümler için Jailbreak araçlarını. Mecburen sabırla bekleyeceğiz. Yapacak bir şey yok maalesef. Daha fazla uzamaz umarım. Bu arada iOS 10.3.3 beta 5 çıktı. Sanırım bu son beta olacak. 10.3.3 son iOS 10 sürümü olacak gibi. Halka açık olarak yayınlandığında bakalım neler olacak. Genelde Jailbreakler Temmuz-Ağustos aylarında yayınlanır.

@Ozan Bunca zaman bekledim, 1-2 ay daha bekleriz. Sıkıntısız olsun da zaten bekliyoruz. Bu kadar bekleyip sorunlu JB ile kullanmak istemem. Umarım tweakleri de kolayca hallederler.

@Kontrol Aynen umarım beklediğimize değer. Luca'nın 10-10.2 sürümleri için çıkardığı jb stabilite açısından sorunluydu. Düzeltmeye çalıştı ama yeterli olmadı. Jailbreak ekibi çıkarsa çok daha stabil olur. Birden fazla insan uğraşıyor. Luca tek tabanca :) 10.2.1 jb çıkarsa şöyle bir handikapı olabilir; yayınlandığı günün devamında kısa zaman içerisinde daha güncel sürümlerde jb çıkarsa, tweak üreticileri normal olarak son sürüm jailbreake ağırlık verirler. Bir çoğu 10.2.1'i pas geçebilir. Ama 10.2.1 çıktıktan 1-2 ay sonra gelirse diğer jailbreakler, o zaman tüm tweakler desteklenir. Bekleyip göreceğiz. Luca fazla bekletmez umarım. Temmuz'da kesin gelecek gibi. Beni üzen, o efsane tweakleri yalnıca 5 gün kadar kullanabilmemdi. İnanılmaz şeyler yapmıştım telefonuma. Resmen aşık olmuştum. Telefonum bozulana, çalınana dek bunu kullanırım diyordum. Bir tane arkadaşıma göstermiştim yaptıklarımı. Vay harikaymış, of süpermiş, lütfen bana da yap ben de çok istiyorum vs. Onun cihazı 5c idi. Ne olduysa o günden sonra oldu. Telefon bootloop'a düştü. Ne yaptıysam kurtaramadım. Mecburen 10.2'den bir üst sürüme güncelledim. Adamda güldür güldür show'daki nazar gözlü şevket gibi gözler vardı. Velhasılıkelam aradan 5 ay geçti. Hala bekliyorum :)

@Ozan Haftasonu haziran bitiyor. Temmuz ve ağustos içerisinde neyin ne olduğu belli olacak. Dediğin gibi 10.2.1 için JB aracı yayınlanır ve sonrasında 10.3.x yayınlanırsa en azından uzun zaman beklendiği için tweaklerin güncelleme şansına sahip olabiliriz. Sabır.:D(y)

Antique_Dev isimli bir geliştirici grubu, dün reddit üzerinden iOS 11 Jailbreak yapacaklarını açıkladı. Fakat bu işlere çok hakim olmadıklarını, yine de reddit forumu üzerinden Jailbreak yapmakla ilgilenen birkaç kişiyle birlikte geliştireceklerini söylediler. Şu an ellerinde iPod Touch 6G ve iPhone 6 varmış. Tüm 64 bit cihazlar için yapmaya çalışacaklarmış. Birkaç hafta içerisinde bunun geleceğini sanmayın, kimseden yardım almadan yapacağız tarzı şeyler söylediler. Ben önümüzdeki bahardan önce beklemiyorum açıkçası. Bu iOS 11 de neymiş be kardeşim. Herkes çıkıp şov yapıyor :) 10.2.1'den itibaren tüm sürümlere Jailbreak gelecek gibi duruyor. Ama en güncel sürüm için olanı da dahil 8-9 aya yayılacak sanırım. Herkes jb yapacağım diyor, kimseden ses seda yok :) Haydi be Luca. Evladım olsan bu kadar dua etmezdim başarman için :)

Geçen yaz iPhone 6 aldım ve sürümü ios 8.4 dü. ios 8 i sevmediğim için o zaman tek imzalaan sürüm olan ios 9.3.5 e güncellemiştim ve o zamandan beri kendime küfür ediyorum :D. Ulen ne güzel 1 sene boyunca jailbreak kullanacaktım ios 10 jailbreak çıkınca güncelleyecektim. Herneyse işte yaklaşık 9 ay ios 9.3.5 jailbreak bekledikten sonra dayanamadım ve geçen ay ios 10.3.1 e güncelledim. Hala bekliyoruz yapacak birşey yok :(

@Taha Kerem üzücü olmuş. Acele işe şeytan karışır :) 10.3.1 shsh2 blobs kaydınızı alıp, 9.3.5'te kalmaya devam etseydiniz ve ileride Jailbreak çıksaydı, o zaman prometheus ile üst sürüme geçebilirdiniz ama artık olan olmuş. Bari 10.3.1'de kalma sabrını gösterin :) Bu ay 10.2.1 için jb gelir diye tahmin ediyorum. Ama belli de olmaz. Asıl şov Ağustos'ta olacak gibi. Artık gelsin de kimden gelirse gelsin. Havalar da sıcak zaten, fenalık geldi artık :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı