Günde 18 saat ders çalışmaya engel olabilecek şeyler nelerdir?

mtrex222

Hectopat
Daha hiç bu tarz bir girişimim olmadı, deneyimlilerden süreçle ilgili aktarımlarını rica ediyorum. Baş ağrısı, hissizlik, algının bir süre sonra kapanması, bir süre sonra hevesin kaybolması, ne için çalıştığını unutma sonucu anlamsızlık hissine düşme... Gibi neler bunun gerçekleşmesini engelleyebilir. Günümüz rekabet ortamında ancak bu tarz bir çalışmayla herhangi bir şeyde başarılı olunabileceğini düşünüyorum.

18 saat çalışmaktansa nasıl daha verimli çalışabilirim diye düşünebilirsin sanırım üniversite sınavına hazırlanıyorsun bunun için tüm gününü öldürmek yerine kendinede zaman ayırmalısın, yapabiliyorsan hobine ya da sporunu bırakmanı tavsiye etmem çünkü günümüz şartlarına sanki her şey dersmis ve her dakikamı ders çalışarak geçirmem gerekir diye düşünüyorsun belki ders dışında yaptığın şeylerden rahatsızlık ve huzursuzluk hissediyorsun ama ders dışında başka uğraşların olması bazen boş vakit geçirmek aslında okadar da kötü bir şey değil. Tavsiyem ne kadar çalıştığına odaklanmaktansa konu konu bitirip ilerlemen.

Ben 18 saat uyuyorum siz 18 saat ders çalışmaktan bahsediyorsunuz. :D Yapmayın hocam kendinize yazık olur. Günde 3-4 saat çalışıp soru çözseniz yeter. Düzenli bir şekilde yeterince çalışın, fazlasına gerek yok.

Akıl, mantık. 18 saat çalışırsan hiçbir şekilde verim alamazsın maksimum 8 9 saatini düzgünce geçirirsin. Eğer robotsan ve uyku ihtiyacın olmasa bile 18 saat çalışamazsın.

18 saat çalışıyorsa klozet üstünde oturuyor, su ve yiyeceği hemen yanında olman lazım. Hatta ki hatta dış dünya ile iletişimi tamamen koparman lazım. Hiç verimli değil. Zaten buranın kullanıcısı için 18 saat ders çalışma imkanı yok gibi. En iyisi verimli ders çalışma yoluna bakın. Aksi takdirde 18 saat ile beynin keyifli anlar yaşayabilir. :D

Ben 2 saatten fazla çalışınca odağım bozuluyor. Siz nasıl 18 saat odağınız bozulmadan çalışıyorsunuz. Günde 5 saat her şey dahil çalışmak fazlasıyla yetmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı