Günde kaç saat ders çalışıyorsunuz?

Günde kaç saat ders çalışıyorsunuz?

• 0

• 1-2 saat

• 3-4 saat

• 5-6 Saat

• 7-8 Saat

• +9 Saat

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Sammy Winchester

Hectopat
Daha fazla  
Technopat üyeleri günde kaç saat ders çalışıyor merak ettim. Hedeflerinizi ve neden ders çalıştığınızı yazarsanız güzel olur.

Technopat üyeleri günde kaç saat ders çalışıyor merak ettim. Hedeflerinizi ve neden ders çalıştığınızı yazarsanız güzel olur.
Bilgisayar bilimi okuyup yazılım mühendisi olmak istiyorum, okulda matematik öğretmenimin belirtmesi üzerine günlük ders çalışma alışkanlığımı sürdürüyorum. 4 5 saatim odamda geçti bugün, 1,5-2 saat ders çalıştım diyebilirim. Belki daha azdır. Bugün ödevlerim fazla yoktu, 9.sınıfım.

Şu an LGS için günde 100 125 çözüyorum, hedefim 250'ye kadar çıkarmak. 3-4 saat sürüyor.
Hedefim de 430 veya üstü puan yapmak.

Normalde çok daha kısa sürmeli 100-125 soru için fakat çok istekli olmuyorum genelde ve odaklanamıyorum.
Günde maksimum 150 160 kaliteli soru çözerek 422 yapıp 3,08%'lik dilime girdim. Dershane desteği de önemli, istek daha da önemli. Ben isteksizdim biraz. Sorularının kaliteli olmasına dikkat et.

Şu an LGS için günde 100 125 çözüyorum, hedefim 250'ye kadar çıkarmak. 3-4 saat sürüyor.
Hedefim de 430 veya üstü puan yapmak.

Normalde çok daha kısa sürmeli 100-125 soru için fakat çok istekli olmuyorum genelde ve odaklanamıyorum.
Elinden geldiğince odaklanmaya çalış zamanla odağın kuvvetlenir. Bence odaklanmak iki bölüme ayrılıyor 1: Ne kadar derin odaklanabildiğin, 2: Ne kadar uzun süre odaklanabildiğin. İkisinde de gelişmek için çaba sarf etmen, kendini aşman gerek.

Günde maksimum 150 160 kaliteli soru çözerek 422 yapıp 3,08%'lik dilime girdim. Dershane desteği de önemli, istek daha da önemli. Ben isteksizdim biraz. Sorularının kaliteli olmasına dikkat et.
Ben şu an aşırı geri kaldım. Sınıf karantinaya alındı ve dershaneye de gidemiyorum, şu an sadece işlediğimiz konulardan tekrar tekrar çözüyorum.
Sorular kaliteli veya kötü pek bir fikrim yok, dershanenin ve okul öğretmenlerinin aldırdıkları her dersten 2-3 tane var.
Elinden geldiğince odaklanmaya çalış zamanla odağın kuvvetlenir. Bence odaklanmak iki bölüme ayrılıyor 1: Ne kadar derin odaklanabildiğin, 2: Ne kadar uzun süre odaklanabildiğin. İkisinde de gelişmek için çaba sarf etmen, kendini aşman gerek.
Evet, farkındayım. Ders çalışırken bunu yaparsan şöyle olur onu yaparsan şöyle olur diye kendimi odaklamaya çalışıyorum. Etkisi oluyor fakat yani yine de istemeden dağılıyorum 10 dakikalığına da olsa bazen.

Geri
Yukarı