Günde 2-3 saat ETH madenciliği ekran kartına ne kadar zarar verir?

Ha 2-3 saat ağır bir oyun oynamışsınız ha 2-3 saat mining yapmışsınız bir fark yok. Hatta eklemek istiyorum arkadaşım 3060 Ti ile çok kısa süre mining denedi %70 güçle yani 120W çekerek %60 fan hızıyla 62 MH/s kazarak kısa süre mining yaptı. 3060 Ti ile 2K en yüksek ayarlarda Warzone oynarken hem %100 güç gerekiyordu ve sıcaklığı 65 derecelere ulaşıyordu.
Hocam 2 adet 3060 TI almayı düşünüyorum mining için, internette tam olarak doğru sonuç bulamadım %100 güç ile saniyede kaç hashrate oranı kazıyor yardımcı olursanız çok müteşekkür olurum.

Hocam 2 adet 3060 TI almayı düşünüyorum mining için, internette tam olarak doğru sonuç bulamadım %100 güç ile saniyede kaç hashrate oranı kazıyor yardımcı olursanız çok müteşekkür olurum.
OC ve UV ile 60 MH/s ortalama kazım yaparsınız x2 den 120 MH/s yapar. Yaklaşık 250W güç sarfiyatı olur.

Hocam 2 adet 3060 Ti almayı düşünüyorum mining için, internette tam olarak doğru sonuç bulamadım %100 güç ile saniyede kaç hashrate oranı kazıyor yardımcı olursanız çok müteşekkür olurum.

Hocam 3060 Ti 200W ile de 120W ile de aynı MH/s kazıyor yani şöyle detaylı olarak şöyle deneyimlerimi paylaşabilirim.
Dediğim gibi %60 fan hızı %70 güç de 52-55 derece sıcaklıkla stabil bir şekilde kapanmadan 62 ila 63 MH/s kazıyordu kart. Biz Memory clock + 1600 yaptığımızda 66 MH/s e kadar gördük fakat sistem bir süre sonra ya kapanıyordu ya havuzdan düşüyordu. Dolayısı ile biraz Memory clock verirseniz ortalama 62 ile 64 MH/s arası diyebiliriz bu da şu anki ETH kazım zorluğuyla ve fiyatıyla anlık olarak günde $7.23 yapıyor. Not olarak dün sabah baktığımda günlük kazanç $10'dı. Sürekli değişiyor net olarak bir şey söylemek uygun değil ortama ayda $170 ila 230$ arası kazanç denebilir

Geri
Yukarı