Mining ekran kartına zarar verir mi?

Hocam evet kısaltır oyun oynamakta şimdi düşünün hiç çalışmamış bir ekran kartı kapalı kutu depoda duruyor 2 senedir bir de yine sıcaklık değerleri normal ancak 2 yıldır sürekli kullanımda bir kart düşünün şimdi ikisinin de ömürü aynı mı olacak merak ettiğimden soruyorum yanlışım var ise öğrenmek isterim açıkçası.
Veya o zaman neden kimse mining çıkması kartlara yönelmiyor ve mining çıkma kartlar çok ucuz oluyor?
Yani eğer mining denen şeyin karta hiçbir zararı yok ise mining çıkması kart alacağım sorun olur mu?

Minig çıkması kartlar günde 24 saat yıllarca aralıksız çalıştırılıyor, bu nedenle olabilir. Ekran kartının ömrü diye bir şey yok ömrü kısalır ne? SSD mi bu?

Doğru ayarlarda, Under Voltaj yapılınca oyundakinden bile daha az enerji ve voltaj tükettiğinden dolayı çok daha stabil oluyor. Ömür kısalttığını söyleyenlerin hiç bir bilgisi olmadığını düşünüyorum hocam.
Hocam ben de aynı fikirdeyim ama fanım gerçekten daha fazla ses çıkarmaya başladı bunu günde atıyorum 10 saat olacak şekilde açık bırakırsam zarar görmez mi fanlar

Minig çıkması kartlar günde 24 saat yıllarca aralıksız çalıştırılıyor, bu nedenle olabilir. Ekran kartının ömrü diye bir şey yok ömrü kısalır ne? SSD mi bu?
Yani kısaca bir zararı olmaz mı karta? Merak ettiğim için soruyorum amacım tartışma çıkarmak veya muhalefet olmak değil bilginize.

Yani kısaca bir zararı olmaz mı karta? Merak ettiğim için soruyorum amacım tartışma çıkarmak veya muhalefet olmak değil bilginize.

Anladım, kesinlikle bir zararı olmaz. 7/24 kesintisiz yıllarca çalıştırılırsa günde 5-6 saat oyun oynanan karta göre daha fazla eskir sadece.

Hocam evet kısaltır oyun oynamakta şimdi düşünün hiç çalışmamış bir ekran kartı kapalı kutu depoda duruyor 2 senedir bir de yine sıcaklık değerleri normal ancak 2 yıldır sürekli kullanımda bir kart düşünün şimdi ikisinin de ömürü aynı mı olacak merak ettiğimden soruyorum yanlışım var ise öğrenmek isterim açıkçası.
Veya o zaman neden kimse mining çıkması kartlara yönelmiyor ve mining çıkma kartlar çok ucuz oluyor?
Yani eğer mining denen şeyin karta hiçbir zararı yok ise mining çıkması kart alacağım sorun olur mu?

Ekran kartlarının bakımları düzenli olarak yapılırsa herhangi bir sorun olmaz(termal ped, termal macun, temizlik vs)

Ömür azaltma ne oluyor tam olarak? Sizin bakış açınızla bakacaksak bilgisayarda yapılan her işlem donanımların ömrünü kısaltır. Miningde değerler oyun oynarkenkinden bile daha stabil oluyor. Oyun oynamak da ömür kısaltıyor o zaman?

Yapılan her işlem ömrünü kısaltır. Ama mining 7/24 yapıldığı için ömrünü daha fazla kısaltır. Diğer işlemler çok az kısaltır.

Yapılan her işlem ömrünü kısaltır. Ama mining 7/24 yapıldığı için ömrünü daha fazla kısaltır. Diğer işlemler çok az kısaltır.

Mining yaparken sıcaklıklar ve güç tüketimi çok daha az olduğu için diğer işlemlere göre daha az zararlıdır. Ömür kısalma diye bir şey yok SSD değil bu ekran kartı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı