Günde 3 abone kazanıp, ertesi gün abone kaybediyorum

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi mesela bugün 2 yeni video yaptım. Ancak 2-3 kişi aboneliği kaldırdı ve abonem artsın ve insanlar videolarımdan faydalansın ve eğlensin istiyorum ancak olumsuz yorum, hakaret ve abone kaybına sebep oldu bu iki videoyu bugün yaptım diye. Youtube kanalım nasıl sizce? Çok mu kötü? Yoksa içeriklerim mi kalitesiz? Youtube kanalımın linkinden inceleyip, görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kanalıma destek olmak yerine, sadece kanalıma iftira atıp duruyorlar. Siz eğer kanalımı beğenirseniz abone olup bize destek olur muydunuz? :( Her bir video için emek harcıyorum gerek thumbnail olsun, gerek kullandığım kamera olsun her birşey için emek harcıyorum. Bildiğiniz üzere biraz sıkıntılı bir aile hayatı içerisindeyken ben bu kanala sahip çıkmaya çalışıyorum.

Turkish Brony Gamer

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konuşurken kameraya bak, ekrana sağa sola bakma.
  • Cümle içerisinde kullanacağın kelimeleri özenle seç.
  • Video girişlerini ve bitişlerini uzatma, tabiri caizse dır dır yapma. Videoya kısa bir giriş yap, hemen sadede gel ve videonun içeriği sona erdiğinde en fazla 20 saniye konuş.
  • Çok çok ve çok daha gerçekçi konuş.
  • Org çalışını çok beğendim. Dikkat edersen org diyorum, piano değil. Sırf bu yüzden insanların "daha çaldığı şeyin adını bilmiyor" demesi yüzünden abone kaybeder yada olası aboneleri kaçırırsın.
  • Dış görünüş ve kaydedilen konunun(sen) arka planı önemlidir.
  • Rastgele içerik oluşturma, sürekli aynı konu üzerinden içerik oluştur. Örneğin; oyun kanalı sadece oyun videoları yayınlar. Sende bir konu belirle ve devam et.
  • Bazen gereksiz cümle kuruyorsun, bunu sakın yapma. Bir tane videoda ping süresini söylerken 31 ping diyorsun ve arkasından "bunun esprisini yapmayayım ayıp olur" aşırı gereksiz bir cümle olmuş.
  • Mümkünse kanalın ismini değiştir.

Yayını yapmadan evvel tam boy aynanın karşısına geçip yayın yapar gibi sunum yap sonra yayını yap halen değişen bişey yoksada bırak bir daha bu işi yapma. Önüne gelen yayıncı oldu yada olduğunu sanıyor millette bunu farkında prim yapmak isteyene prim vermiyor.

Aslında hiç işe yaramayan, sadece kameranın önünde video çeken youtuber olamayan bireylerden bağımsız olduğum söylenebilir mi? Emek harcıyorum sonuçta?

Ancak şu ana kadar hiç ülkemizde yapılmamış türden videolar çekiyorum. Mesela orgumda elektro müzik ve saf piano şarkıları gibi üstelik bunları hep 1080p çekiyorum ve çaldığım hiçbir şarkı yerli değil, yabancı. Yani kısaca bu tarz videolar çekiyorum ve stabil günlük abonelerimin daha doğrusu, takipçilerimin kanalıma ilgi göstermelerini istiyorum amacım para değil sadece yaptığım emekler boşa gitsin istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı