Günde 5 saat çalışarak mühendislik kazanılabilir mi?

Bu soruyu sorduğuna göre kazanamazsın. Çoktan çalışmaya başlaman lazımdı, yıllar öncesinden.

Ayrıca hangi mühendislik, hangi okul.

Laf olsun diye açılan üniversiteler de, yıllarca ömür çürütüp mezun olduktan sonra mühendis olsan ne olur, olmasan ne olur?

Hedefini belirle, bir an önce çalışmaya başla, yatmakla, gezmekle, telefona takılmakla olmaz aklında olsun.

Temelin varsa ve sınav senen bu sene değilse kazanırsın.
Sınav senen bu sene olsa bil kazanabilirsin.
Ben öyle arkadaşlarım vardı, lisede full yattılar son sınıfta çalışarak 90bine girdiler ve şu an Dokuz Eylül Üniversite’sinde okuyorlar.
Aslında bu tamamen kişiye bağlı eğer yeterince sıkı çalışırsan istediğin bölümü kazanabilirsin.

Sene boyunca günde 2 saat bile düzenli olarak çalışmamıştım sadece TYT'den çıktığım gün AYT'ye 6 saat çalıştım. 24 bine girdim şu an mimarlık öğrencisiyim.
Kendinizi bilip ona göre hareket ederseniz yapamayacağınız şey yok. 🙂

Bu soruyu sorduğuna göre kazanamazsın. Çoktan çalışmaya başlaman lazımdı, yıllar öncesinden.

Laf olsun diye açılan üniversiteler de, yıllarca ömür çürütüp mezun olduktan sonra mühendis olsan ne olur, olmasan ne olur?

Hedefini belirle, bir an önce çalışmaya başla, yatmakla, gezmekle, telefona takılmakla olmaz aklında olsun.
TYT'nin %60'ına hakimim zaten nerden çıkardın bunu ?

Sınav senen bu sene olsa bil kazanabilirsin.
Ben öyle arkadaşlarım vardı, lisede Full yattılar son sınıfta çalışarak 90bine girdiler ve şu an dokuz eylül üniversite'sinde okuyorlar.
Aslında bu tamamen kişiye bağlı eğer yeterince sıkı çalışırsan istediğin bölümü kazanabilirsin.

Hocam senenin başında çalışmaya başladılarsa olabilir ama sıfır temel ile son 90 gün kala 90 bin çok ütopik.

Başlıkta gördüğünüz gibi mümkün müdür?
bak buradan çıkardım

Mühendislik var mühendislik var, artık her okulda var mühendislik, hakkaridekini kazanırsın, odtüdekini kazanamazsın, nereyi istediğini yaz ona göre cevaplıyalım.

Çalış olum işte boş vaktin olduğu zaman gerekirse 12 saat falan çalış 5 saat düzenli çalışamazsın hastalık olur cenaze olur anlatabiliyor muyum sen çalışabiliceğin her vakit çalış. Sana tavsiyem TYT netler belli bir seviyedeyse eğer süre sıkıntısı yaşamıyorsan çok oynamaz ama AYT sıkıntı ona odaklı çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı