Günde 8-9 saat mining yapmak zararlı mı?

Düzgün ayarlar, elektrik temini ve sıcaklıkta olduktan sonra 8-9 saat ile 24 saatin bir farkı yok. Gerisi tamamen teknolojideki şansa bağlı. Kendim XFX'in 6700 XT modelini 4.5 aydır inanın bir dakika bile durmadan çalıştırmaktayım. Sıcaklıklar ilk gün ile aynı, fan sesi vs. de aynı şekilde. Tozunu alıyorum aklıma gelirse arada ki 1-2 defa ancak almışımdır çünkü sıcaklarda problem yok. Özetle ya tam yapın ya da yapmayın derim ben.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyin. Bu konudaki çöp bilgileri bir kenara ayırın. Kartınızın ayarlarını düzgün yaptığınız sürece mining yaparken düşük sistem gerektiren oyunları bile oynayabilirsiniz aynı anda. Bilinçli mining yapmak ekran kartınızın ömrünü kısaltmaz.

Hocam ben de ASUS TUF 1660 Super var ama hiçbir yerden göremiyorum VRAM sıcaklığına. Şu an 55 derecede mining yapıyorum. Daha sistemi alalı 9 ay falan oldu. Bu dediğiniz bakımları ne zaman yapmalıyım? Yani bu termal macun ve termal ped değişimlerini. Kasanın içini her 2 ayda bir temizliyorum. İçinde ki tozları alıyorum.
Hocam çekirdek sıcaklığını mümkünse 52 53 derecenin altında Sabit tutun . Kasanın kapagını açmak hem fanlarınızı hemde kartınızı rahatlatır. Termal macun 7 24 mining yapan kartlarda 3 4 ayda bir degişim yapılıyor , yapmaktada fayda var . Macun degişimde pas kontrolünü yapabilirsiniz aşırı toz tutmuş ve sertleşmiş ise degişim yapabilirsiniz. Fakat bu bakımlar ürünü garanti dışı bırakacak ve işle ilgili bilginiz yoksa kesinlikle uzun ve detaylı videoları izlemenizi tavsiye ederim
Neden laptopla yapılmaması gerektiğinin özeti.
66 75 arası sıcaklık laptop çıkıyor ve iyi sanıyorlar halbuki VRAM'ler 90 95 derece.
Laptop ile uzun vadade mining yapılmaz.
Laptop ile mining yapılır ama dediginiz gibi uzun vade için ciddi sıkıntı. Uygun sıcaklıkta tutmak cidden çok zor . Soğuk bir ortam olsa bile kasa kapalı olduğu için 50 derecelerde sabit tutmak çok zor ve bakımlarıda bir o kadar daha komplike

Umarım sağdan soldan duyduğunuz laflar yüzünden vazgeçmemişsinizdir.
Mining yapmanın ekran kartı performansına kesinlikle ama kesinlikle 1 gram olsun etkisi yok. Yukarıda iliştirilen videoda oldukça açık bir şekilde kanıtlanıyor.

Bu teknoloji kullanılsın diye üretiliyor, günün 2 saati çalışsın kalanında dinlensin diye değil. Kedi mi besliyorsunuz?

Umarım sağdan soldan duyduğunuz laflar yüzünden vazgeçmemişsinizdir.
Mining yapmanın ekran kartı performansına kesinlikle ama kesinlikle 1 gram olsun etkisi yok. Yukarıda iliştirilen videoda oldukça açık bir şekilde kanıtlanıyor.

Bu teknoloji kullanılsın diye üretiliyor, günün 2 saati çalışsın kalanında dinlensin diye değil. Kedi mi besliyorsunuz?

Yok hocam günde 9-10 saat yapıyorum ve günün sonunda bana 12-13 TL arası gelir getiriyor. Şu anda herhangi bir problemim yok memnunum.

Çok uzun süredir kendi şahsi sistemimdeki 1070 ile yapıyorum thermal pad sorunu olan model FTW modeli ile daha gram sıkıntı yok yanında şu an 3060 Ti aktif 2 kart çalışıyor sorunsuz yapabiliyorum sıcaklığı ideal tuttuğun sürece sorun yaşamazsın.

Çok uzun süredir kendi şahsi sistemimdeki 1070 ile yapıyorum thermal pad sorunu olan model FTW modeli ile daha gram sıkıntı yok yanında şu an 3060 Ti aktif 2 kart çalışıyor sorunsuz yapabiliyorum sıcaklığı ideal tuttuğun sürece sorun yaşamazsın.

Hocam sıcaklık 54 55 derecelerde çalışıyor. Zaten günün 24 saati yapmadığım için sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı