Günde en fazla kaç tane çocuk aspirini içilir?

Plainexe

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize iyi Sosyaller, 3 gündür ishal ve mide bulantısı, eklem ağrıları çekiyorum.
Ve bu semptomlar bağda(asmalar) üzüm keserken elimin üstünü bir şey soktuktan sonra olmaya başladı bazıları sıcak çarpmıştır diyor ama ben kaç gündür işe gittim sıcağın bağrında hiç böyle bir şey başıma gelmedi, uzun lafın kısası bende gazoz çocuk aspirin yapıp içtim.
Asıl sorum günde en fazla kaç tane çocuk aspirini içilir?
100mg, 500mg değil yani çocuk aspirini.
Birazdanda haşlanmış patates ve leblebi yiyeceğim inşallah faydası olur.

Bu semptomlara bakarak asetilsalisilik asit içmen gerektiğine kim karar verdi? Tanı yok hastalığını bilmiyorsun, semptoma göre ilaç içiyorsun bu yanlış. Reçeteyi de kendin yazmışsın her şeyi kendi başına halletmişsin dozunu mu ayarlayamadın sadece :D Tek doğrun leblebi yemek, mide ve bağırsaktaki suyu emer ishale faydası olur.

Bu semptomlara bakarak asetilsalisilik asit içmen gerektiğine kim karar verdi? Tanı yok hastalığını bilmiyorsun, semptoma göre ilaç içiyorsun bu yanlış. Reçeteyi de kendin yazmışsın her şeyi kendi başına halletmişsin dozunu mu ayarlayamadın sadece :D Tek doğrun leblebi yemek, mide ve bağırsaktaki suyu emer ishale faydası olur.

Haklısın dostum hakkın yenmez, fakat ben çevremden duyduğumu söyledim ama yine haklısın hangi hastalık olduğunu bilmeden içtim fakat dediğim gibi çevremden duymuştum.
Şimdi zaten leblebi ile patates haşlaması falan yiyeceğim

Herhangi gibi bir bilginiz varmı hocam aspirinin günde en fazla kaç tane içileceğine dair? 😃

Yahu niye gülücük atıyorsun.

Son düzenleme:
Haklısın dostum hakkın yenmez, fakat ben çevremden duyduğumu söyledim ama yine haklısın hangi hastalık olduğunu bilmeden içtim fakat dediğim gibi çevremden duymuştum.
Şimdi zaten leblebi ile patates haşlaması falan yiyeceğim

Herhangi gibi bir bilginiz varmı hocam aspirinin günde en fazla kaç tane içileceğine dair? 😃
Hocam asetilsalisilik asit etken maddesi olan ve Aspirin adıyla üretilen ilaç kan sulandırıcı etkiye sahiptir, kalp krizi, damar tıkanıklığı şikayeti olan hastalara reçete edilir. Ayrıca kanı sulandırdığı için enflamasyonu azaltıcı etkisi olur. Senin ishaline, mide bulantına ve eklem ağrına içebileceğin bir madde değil. Hocam içebilir miyim? diye soracağına hala kaç tane içeyim diyorsun :D :D Sen elindeki ilaçları bırak, aile hekimine git, sana güzel mide ilacı yazsın. Elindeki ilaçların sana sadece zararı olur.

Hocam asetilsalisilik asit etken maddesi olan ve Aspirin adıyla üretilen ilaç kan sulandırıcı etkiye sahiptir, kalp krizi, damar tıkanıklığı şikayeti olan hastalara reçete edilir. Ayrıca kanı sulandırdığı için enflamasyonu azaltıcı etkisi olur. Senin ishaline, mide bulantına ve eklem ağrına içebileceğin bir madde değil. Hocam içebilir miyim? Diye soracağına hala kaç tane içeyim diyorsun :D :D Sen elindeki ilaçları bırak, aile hekimine git, sana güzel mide ilacı yazsın. Elindeki ilaçların sana sadece zararı olur.

Tamam teşekkürler.

Hocam asetilsalisilik asit etken maddesi olan ve Aspirin adıyla üretilen ilaç kan sulandırıcı etkiye sahiptir, kalp krizi, damar tıkanıklığı şikayeti olan hastalara reçete edilir. Ayrıca kanı sulandırdığı için enflamasyonu azaltıcı etkisi olur. Senin ishaline, mide bulantına ve eklem ağrına içebileceğin bir madde değil. Hocam içebilir miyim? diye soracağına hala kaç tane içeyim diyorsun :D :D Sen elindeki ilaçları bırak, aile hekimine git, sana güzel mide ilacı yazsın. Elindeki ilaçların sana sadece zararı olur.
Son sorum daha var, vaktinizi aldıysam özürdilerim.
İlaç kullanmadan leblebi ve patates haşlaması ile geçer değilmi?

Tamam teşekkürler.

Son sorum daha var, vaktinizi aldıysam özürdilerim.
İlaç kullanmadan leblebi ve patates haşlaması ile geçer değilmi?
3 günlük ishal henüz yeni. 2 haftadan uzun süren ishali kronik kabul ederiz ve tedavi ederiz. 2 haftaya kadar yolu var elbette kendi kendine geçebilir. Leblebi yemeye devam edin, reçetesiz asla ilaç kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı