Günde kaç saat uyuyorsunuz?

Günde kaç saat uyuyorsunuz ?

• 4 saat

• 5 saat

• 6 saat

• 7 saat

• 8 saat

• 9 saat

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Rahat 10-11 saat uyuyorum. Bu aralar son 1-2 haftadır daha da fazla 12 saat falan yani. Biliyorum çok uyuyorum ama ne yapsam bir türlü kendimi düzene sokamıyorum. Gece 1-2 gibi yatağa giriyorum. Yarım saat yatağın içinde kıvranıyorum. Sabah erken kalkarım diye 9'a alarm kuruyorum. Çaldığı gibi kapatıp tekrar yatış. Bir de daha önceden çok yattığım bütün eklemlerim ağrıyordu hele hele belim fena idi. Ama şimdi 12 saat bana mısın demeden yatıyorum. E tabii günün yarısı bitiyor. İnsanda ne çalışma hevesi kalıyor ne de hareket edesi. Varsa bir çaresi söylerseniz sevinirim.

Şu günlerde 6-7, bazen 8 saat uyuyorum ama 8 saat uyursam pek iyi olmuyor. 4'te falan yatarsam o kadar uyuyorum. Fakat sonrasında 2-3 saat bir baş ağrısı oluşuyor. O yüzden benim için en ideali 6 saat.

Rahat 10-11 saat uyuyorum. Bu aralar son 1-2 haftadır daha da fazla 12 saat falan yani. Biliyorum çok uyuyorum ama ne yapsam bir türlü kendimi düzene sokamıyorum. Gece 1-2 gibi yatağa giriyorum. Yarım saat yatağın içinde kıvranıyorum. Sabah erken kalkarım diye 9'a alarm kuruyorum. Çaldığı gibi kapatıp tekrar yatış. Bir de daha önceden çok yattığım bütün eklemlerim ağrıyordu hele hele belim fena idi. Ama şimdi 12 saat bana mısın demeden yatıyorum. E tabii günün yarısı bitiyor. İnsanda ne çalışma hevesi kalıyor ne de hareket edesi. Varsa bir çaresi söylerseniz sevinirim.

Bende bir ara senin gibiydim. Benim için çözüm işe girip çalışmak oldu. Lise 3'ün yaz tatilinde 2 ay çok zor bir işte çalıştıktan sonra zamanın kıymetini anlayıp uykuya olabildiğince az zaman ayırdım.
Tabii Corona zamanı uyku düzenim yerle bir oldu 3 ay kadar.
Ama yeniden bir işe girdiğim için düzeldim diyebilirim.

Normalde 6 saat bana yetiyor ama söz konusu iş olunca 8 saati buluyor uyuma sürem.

Gece 4 gibi uyuyup bazen 11, bazen 12'de uyanıyorum. 14:00'da bile uyanmışlığım var, bir bilene görünsem iyi olacak.

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı oldu zamanlarda bende senin gibi olmuştum.
Gece 4'e kadar Online oyun oynardım ama çok faydası oldu.
Oyundaki herkes İngilizce konuşunca, ister istemez sende konuşmak zorunda kalıyorsun.
Oyun sayesinde "my name is X" diyemezken şimdi gramer vs kullanıyorum oyunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı