Gündelik işler için Kali Linux uygun mu?

Demorlius

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba!
Bir laptopuma Linux kurmak istiyorum fakat kararsız kaldım ve kaliye bir baktım, siber güvenlik, yazılım ve hack için kullanılıyormuş, Debian tabanlı olması beni gayet sevindirdi, fakat bu işler ile uğraştığımdan ve NVIDIA ekran kartı (MX330) kullandığım en stabil Pop!_OS kullanılacağını düşündüm, ama ikisi de Debian tabanlı olduğu için aynı toolları kullanabilirim. Sizce dostlar günlük kullanım için Kali Linux mu, pop'OS mu? Bu arada Linux hakkında bilgim var ama ilk kez bu bilgisayara uzun zaman ardından kuracağım için amatör sayılırım. Düşüncelerinizi söylerseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toolları kullanmayacaksan Kali gereksiz ve stabil değil. Pop OS daha matıklı ikisi arasında.

İşin olursa da hiç uğraşma, katoolin çakarsın sisteme, işini görür.

Son düzenleme:
GNOME masaüstü seviyorsanız Debian'ın kendisini kullanın.

KDE seviyorsanız MX Linux KDE olabilir:
https://sourceforge.net/projects/mx-linux/files/Final/KDE/MX-21.1_KDE_x64.iso/download

Veya cinnamon masaüstü seviyorsanız Linux Mint kullanın.

Hocam saf KDE görüntüsünü daha çok seviyorum, Pop!_OS da KDE olmasa bile yüklemeyi düşünüyorum. Kali daha ilerisi için artık.

Hocam saf KDE görüntüsünü daha çok seviyorum, Pop!_OS da KDE olmasa bile yüklemeyi düşünüyorum. Kali daha ilerisi için artık.

Ayrıca hocalarım, 1 ay sonra Pop!_OS Kurulumu yapacağım, Windows'un yanına, sizleri açacağım konuya eklemem sorun olur mu, bu BIOS ve kurulum işlerinden pek anlamıyorum.

Son düzenleme:
Pentesting araclarinin olmamasini istiyorsan kurulum ekraninda "yazilim secimi" bolumunde tool seceneklerinin tikini kaldirip devam edersin.

Sadece kullandığın araclari yuklersin, hem daha minimal bir sistemin olmus olur.

Daha sonra kendine gore kisisellestirirsin, normal kullanim icin uygun hale gelir.

Geri
Yukarı