Kali Linux günlük işler için uygun mu?

eth

Hectopat
Makaleler
2
Kali Linux gözüme çok hoş geliyor. Günlük işler için kullanmak mantıklı mı? Ve bankacılık vesaire hassas işler için güvenli mi? Teşekkürler.

Kali Linux gözüme çok hoş geliyor. Günlük işler için kullanmak mantıklı mı? Ve bankacılık vesaire hassas işler için güvenli mi? Teşekkürler.
Office programları kullanılamıyor maalesef ama wine ile çalışabiliyordu sanırım.

Son kullanıcı odaklı Linux Mint vb. İşletim sistemlerine bakabilirsiniz. Kali Linux'un araçlarını çok kullanmak istiyorsanız katoolin ya da Terminalden kurtulun kullanarak zaten kullandığınız Debian temelli dağıtıma Kali araçlarını kurabilirsiniz. Bankacılık gibi işlerde Linux Mint daha mantıklı olabilir.

Bilmiyorum ki beni çeken bir şey var ama bunlar toollar değil. :D

Cevap veren herkese teşekkürler. Sıradan kullanıcı olarak kullanacaktım vazgeçtim, Mint veya Manjaro kuracağım.
Hocam acemiyseniz Manjaro kurmayın, ben hallederim diye Arch tabanlı olan Manjaro'yu kurdum, bilgisayar başında ter döküyorum :D Ama halledicem bi' şekilde.

Cevap veren herkese teşekkürler. Sıradan kullanıcı olarak kullanacaktım vazgeçtim, Mint veya Manjaro kuracağım.
Hangi ISO'dan kurmuştun?
Herhangi bir dağıtıma GNOME+ Kali duvar kağıdını kullanarak aynı görünümü elde edebilirsin.

GNOME dışında ortam kullanıyorsan, yine aynı yöntemle özelleştirip, öyle kullanabilirsin. Kali son kullanıcı için kesinlikle uygun değil. Gerek karasız yapısı, gerek toollarla, gerekse de ortamıyla.
Hocam acemiyseniz Manjaro kurmayın, ben hallederim diye Arch tabanlı olan Manjaro'yu kurdum, bilgisayar başında ter döküyorum :D Ama halledicem bi' şekilde.
Manjaro kurulumu Mint kurulumu kadar kolay. Ubuntu kurulumu ile 1 saat cebelleşmeden, 20 dakikada Manjaro'nu bilgisayara kurdum.

Zaten cevabı burada vermişsiniz. Toollar için kullanmayacaksanız Kali kullanmak pek mantıklı değil.

Geri
Yukarı