Güneş enerjisi mantıklı mı?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
750 Wattlık bir PC'm var, en fazla 10 gün açmışımdır ve 200 TL elektrik faturası geldi. Fazla geldi anlayacağınız. Buna yetecek bir güneş paneli falan var mı veya mantıklı mı?

750 wattlık bir PC'm var, en fazla 10 gün açmışımdır ve 200 TL elektrik faturası geldi. Fazla geldi anlayacağınız. Buna yetecek bir güneş paneli falan var mı veya mantıklı mı?

1645259091754.png

200 lira kar edeceğim diye 5000 lira harcamak istiyorsan yapabilirsin ama mantıksız.

1645259218179.png

Merhaba, bu uygulama kesinlikle mantıklı olmaz, çünkü solar sistemlerin ilk kuruluş, devam eden batarya, vb. masrafları küçük ölçekler için pek değmeyecektir. Evde diğer ev cihaz, makinalarla, aydınlatma, vb. ilgili bazı tasarruf önlemlerini alarak enerji harcama fazlalığı azaltılabilir. Bütün bu önlemleri almamıza rağmen 25 günlük 154 tl, 30 günlük 184 tl. de bize geldi, bu artış artan aşırı zamlarla direk ilgilidir. Daha az gelmesi % 50 fatura artışındaki 1.37 çarpanının daha aşağı çekilmesine direk olarak bağlıdır. Kolay gelsin.

Paneli geçtim jel akü fiyatları uçmuş durumda. Bende bilgisayarım için düşündüm tüm sistem 15-20 bine çıkıyo.

Merhaba,

PSU'nun verimliliği ve senin ne kadar Kws kullandığın önemli. İhtiyacına göre bir Panel kurmak mantıksız değildir. Sadece tüketim ve UPS görevi görebilecek yapı kurman daha işine gelebilir. O yüzden toplam tüketimini hesaplarsan sana fikir olarak yardımcı olabilirim.

Eğer, ben aküsüz sistem istiyorum diyorsanda iş değişir.

Ben evimde güneş enerjisi ile madencilik + ev'in hafif elektronik eşyalarını gündüzleri güneşten yararlandırıyorum. Gece ise elektrik kesintisine karşı akülerim mevcut.

Geri
Yukarı