Güneş enerjisi mantıklı mı?

Merhaba,

PSU'nun verimliliği ve senin ne kadar Kws kullandığın önemli. İhtiyacına göre bir Panel kurmak mantıksız değildir. Sadece tüketim ve UPS görevi görebilecek yapı kurman daha işine gelebilir. O yüzden toplam tüketimini hesaplarsan sana fikir olarak yardımcı olabilirim.

Eğer, ben aküsüz sistem istiyorum diyorsanda iş değişir.

Ben evimde güneş enerjisi ile madencilik + Ev'in hafif elektronik eşyalarını gündüzleri güneşten yararlandırıyorum. Gece ise elektrik kesintisine karşı akülerim mevcut.

750 watt PSU var o kadar 750 üstünden gitsek Max 500 watt atıyordur geri kalanı gece için depo etken akü ilen?

Pekala, sadece bu şartlar adı altında güneş enerjisinden yararlanmak istersen kabaca şöyle olabilir;

-2 x 450 veya 550 watt panel
-1 Kw'lık veya biraz fazlası tam sinus mppt off grid inverter.
-2 x 50/75 veya 100 A'lık akü işini görür.

Böylelikle gündüz güneşten, akşam güneş batınca şebekeden ve şebeke kesilince de akülerden sistemini kullanmaya devam edebilirsin. Extra yüksek tutman odanda ki diğer eşyaları da kullanmana yardımcı olur.

Pekala, sadece bu şartlar adı altında güneş enerjisinden yararlanmak istersen kabaca şöyle olabilir;

-2 X 450 veya 550 watt panel.
-1 KW'lık veya biraz fazlası tam sinus mppt off Grid inverter.
-2 X 50/75 veya 100 A'lık akü işini görür.

Böylelikle gündüz güneşten, akşam güneş batınca şebekeden ve şebeke kesilince de akülerden sistemini kullanmaya devam edebilirsin. Extra yüksek tutman odanda ki diğer eşyaları da kullanmana yardımcı olur.

Ne kadara mal olur? Piyasa da ederi nedir?

Geri
Yukarı