Güneş Panelinin Akımını Artırmak

Panellerin hepsinde diyot var. Bazılarını panelleri birleştirmek amacıyla bükmüştüm. O yüzden fotoğrafta gözükmemiş olabilir.

Bu sefer çok daha iyi şarj ediyor. Fakat sabahtan akşama kadar telefonu yarım doldurabilecek kadar şarj depolayabiliyor powerbank. Oysa ki çektiği akım 1100mA. Benim telefonumun bataryası 2915mAh. Bir yerde daha hata olabilir mi sizce?

Powerbank' ta sorun yok. Asus olanı paneli sizin dediğiniz gibi yapmadan önce full şarj edip boşaltmıştım. Voltajı stabil 5.2V olarak ayarladım. Fakat yine hiç şarj edemedi.

Teorik olarak etmesi lazım. Sorun yok gibi görünüyor. Siz düşünün biraz şu şöyle bu böyle deyin bana ben de arıza tespiti yapayım.

1-) Acaba diyotları 2 katına çıkarıp birbirine paralel bağlasak daha mı iyi olur?

2-) Ya da şunu alıp; DC 3.3V 3.7V 5V 6V to 12V Boost Voltage Regulator Converter Step-up Power Supply
daha sonra şunu alıp; 12v 7ah Bakımsız Kuru Akü (yiğit Akü) GittiGidiyor'da 179073565
aküyü şarj etsem ve akünün aldığı şarjı, arabaların çakmaklığına takılan şarj cihazına versem ve böylelikle telefonu şarj etsem daha mı iyi olur?

3-) Ayrıca bir video izlemiştim. Adam, panelin altına ayna koyuyordu ve panelin verdiği akımı %30 artırıyordu. Bunu yapsam şarj olayına katkısı çok olur mu?

Panelin son hali; asdwq.jpg

4-) Ya da onlarla hiç uğraşmayıp, konunun en başında denen gibi bir akü mü alsam? Daha iyi olur mu?

5-)Ya da şöyle bir şey alıp Powerbank' ı şarj etmeye devam mı etsem? MPPT Solar Panel Controller 5A DC-DC Step-down CC/CV buck Charging Module 12V 5V

Dostum devreleri boş ver akım kaybı olur. İlk attığın devre yüksek akım taşımaz. Sen powerbankı şarj etmeye bak. Güneş panelinin altına ayna koyarsan evet olur. Güneşi panele yansıtman lazım tabii. Şimdi sen powerbankın birkaç fotoğrafını atar mısın? Paneli powerbanka nasıl bağladın onun da fotoğrafını at.

Dişi USB uzatma kablosu aldım ve kabloyu kestim. Kırmızı çıkan kabloyu panelden gelen + kutbuna lehimledim. Siyah çıkan kabloyu da panelin - kutbuna lehimleyip elektrik bandı ile ikisini kapattım. Bunlar da resimler; 1.jpg 2.jpg 3.jpg 6.jpg

Yok. Genelde 40 günde geliyor. Acaba o kabloyla güneş panelinin + kablosunun birleştiği yere de mi diyot koysak? Bir faydası olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı