Güney çip arızası

269184

Hectopat
Cihazimi teknik servise goturdum. Vidalar açık bir şekilde götürmüştüm 5 dakikada ölçüm yapıp kuzey köprüsünün bozuk olduğunu söyledi. İşlemcinin sağlam olduğunu söyledi. Cip değişimiyle çalışma şansı olduğunu ama garanti vermeyeceğini söyledi. "Cip maliyeti sana ait, işçiliği ucretimi de alırım, ekran acilsa da acilmasa da" dedi. Çipe 325 lira odedim. 0 cip satın aldım internetten. Daha önce goturdugum yer kısa devreyi onarmisti ama cip değişimine girmemişti. Son goturdugum bilgisayarciya önceki bilgisayarının neden öyle yaptigini sorduğumda "risk almak istememiştir, cip maliyeti var ve olup olmayacağı kesin değil." Dedi. Bu kişiye yaptirirsan cihaz çalışmasa da para ödemem gerekecek. Cihaz çalışmazsa birkaç yıl oyun bilgisayarım olmayacak hatta dandik bir bilgisayarının bile ne zaman olacağı belli değil. GTX 980M var bu anakartta. Yeni anakart alacak maddi imkanım yok.

Dosya Ekleri

• 1602155965563323091323.jpg
    1602155965563323091323.jpg
    309,5 KB · Görüntüleme: 252
Götürdüğünüz servisin kalitesine ve tecrübesine güveniyorsanız tamir ettirin. Bu tarz problemlerde iş genel olarak kumar oynamaya benziyor.

Bu tarz tamirat ihtiyacı olan 2 arkadaşımdan tamirattan sonra biri masaüstüne yeni ekran kartı aldı, diğeri laptopu için halen çözüm arıyor. Dediğim gibi, eğer tamirci tecrübeliyse veriniz veya doğrudan yetkili servise. Maalesef garantisi biten bilgisayarlar, dosta korku düşmana güven veriyor.

Monster servisi hiçbir iş yapmiyor, onlara asla emanet etmem. Anakarti internette hiç görmedim. P650SG Clevo anakart. Goturdugum servisi tanimiyorum. İnternetten buldum. Konuşma tarzı, sorunu çok hızlı tespit edebilmesi, konudan anladığını gösteriyor. İşlemcinin bozuk olduğunu sanıyordum. Önceki goturdugum yer öyle demişti (kısa devreyi onaran kişi) ama "islemcin sağlam" dedi bu. "Kabul ediyorsan cumartesi günü ciple birlikte cihazı getir. Sakin kafayla yapmam gerekiyor, senin iş riskli" dedi.

Monster servisi hiçbir iş yapmiyor, onlara asla emanet etmem. Anakarti internette hiç görmedim. P650SG Clevo anakart. Goturdugum servisi tanimiyorum. İnternetten buldum. Konuşma tarzı, sorunu çok hızlı tespit edebilmesi, konudan anladığını gösteriyor. İşlemcinin bozuk olduğunu sanıyordum. Önceki goturdugum yer öyle demişti (kısa devreyi onaran kişi) ama "islemcin sağlam" dedi bu. "Kabul ediyorsan cumartesi günü ciple birlikte cihazı getir. Sakin kafayla yapmam gerekiyor, senin iş riskli" dedi.
Hiç tamir ettirmeseniz kullanılmaz halde kalacak. Eğer güveniyorsanız şansınızı deneyin hocam. Bir de orda tamir hizmeti almış birilerine ulaşabilirseniz 1-2 soru sorun.

4.2 yıldızı var. Yorumların çoğunu okudum 5 yıldız. Bazıları kazık fiyat demiş. Clevo anakarta güveniyorum. Clevo zayıf anakart yapmaz. O bilgisayar bir buçuk metreden betona düşmüştü daha once, kasası ve vida yerleri kırılmıştı ama anakart sağlamdı. Sağlam urettiklerinden eminim Çinlilerin. Büyük ihtimal çalışır diye düşünüyorum. Cumartesi günü bu konuya sonucu yazacağım.

Bilgisayarcı çip değişimini yaptı. Cipin kisa devrede olduğunu söyledi. Atombilisim'den satın almıştım. İadesi yok demişlerdi. Ürünlerin test edilip gönderildiğini söylemişlerdi. )':
Son durum nedir hocam?

Geri
Yukarı