Günlük 1100 kalori ortalamaya rağmen göbeğin erimemesi

Boyum 1.87, kilom 69.5. Yaşım 22, erkeğim.
2 aydır yediklerimi not ediyorum.
-Günlük kalori ortalamam 1146 kkcal çıktı.
-2 ayda 800 gr karbonhidrat, 530 gr proteini, 300 gr yağ almışım.
-73 kilodan 69.5 kiloya düştüm.
-Son 5 haftadır da vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum.
-Her gün tavuk göğsü, ton balığı gibi bol proteinli yiyeceklerden yiyorum.
-Baklavalar ve diğer kaslarım belirginleşmeye başladı.
-Göğüs kafesi kemiklerim sayılıyor zayıfladığım için.
-Ama kaburgalarım bile sayılacak derecede olmama rağmen göbek hala erimedi.
Ben hiçbir şey anlamadım bu durumdan.

Skiny fat denen olay var sende. Öncelikle vücudunda ne istiyorsun yağ yakmak mı kas yapmak mı? Yağ yakacaksan göbek çevrende var diye yüksek protein düşük karbonhidrat almalısın ama düşük kalori alman yanlış ortalama 2500 alsan daha iyi olur. Çoğunluğu protein ve sağlıklı yağlardan olmak üzere. Kas yapacaksak bulk yapman yani yüksek karbonhidrat ve protein alman gerekli. Bu dönemde kiloda alırsın kasta. Bu dönemden sonra definasyona girip daha sağlıklı bir vücut elde edersin.

Skiny fat denen olay var sende. Öncelikle vücudunda ne istiyorsun yağ yakmak mı kas yapmak mı? Yağ yakacaksan göbek çevrende var diye yüksek protein düşük karbonhidrat almalısın ama düşük kalori alman yanlış ortalama 2500 alsan daha iyi olur. Çoğunluğu protein ve sağlıklı yağlardan olmak üzere. Kas yapacaksak bulk yapman yani yüksek karbonhidrat ve protein alman gerekli. Bu dönemde kiloda alırsın kasta. Bu dönemden sonra definasyona girip daha sağlıklı bir vücut elde edersin.
Kas yapmayı istiyorum. Tabii ki göbeğim erisin de isterim ama vücudumda bacak, karın, göğüs, kol vs. tam 12 kasımı çalışıyorum. Yani kas da yapmak istiyorum.
Antrenman programına ve beslenme şekline harfiyen uyuyorum. Spordan önce karbonhidrat sonra protein alıyorum. Vs. vs. ama göbek oluğu gibi duruyor.
Az önce gün sonu olmasına rağmen tartıldım. Sabah aç karna daha doğru sonuç çıkar ya hani. Ona rağmen 68.6 kiloya inmişim 69.5 kilodan. 2 ay önce 73 kilo idim. Hayatımda bu kiloyu görmedim. Biraz daha zayıflarsam ölecem. Ama göbek olduğu gibi duruyor. Hatta göbek artmış bile durumda.
Bu işin sonunda dahiliyeye gideceğim artık.

Skinny Fatsiniz maalesef hocam. YouTube'da bu durum ile ilgili bir sürü video var. Hepsini araştırın derim. Aynı sorunla bende mücadele ediyorum. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı