Günlük 5 litre su nasıl içilir?

Ölürsün demedik ama fazla yorar bünyeyi halihazırda yediğimiz yiyeceklerden fazlasıyla su alıyorken fazladan 6 litre içmek belki de öldürebilir
Konu fitnessa açılmış bir konu, bu da deme oluyor ki bu arkadaş gün içerisinde spor yapıyor. Spor yapan bir birey için günlük 5 litre toplam su ölümcül olamaz. İyice abartmak için günlük içtiğimiz şeylerin üstüne 6 litre demişsiniz, öyle bir konu hakkında yorum yapmadım ben. Kendi kendinize birşeyler uydurup yorum yapmayın.
Suyu sayarken içtiğimiz kahveden çaydan protein tozundan gelen su da vücuda su olarak giriyor, gidipte bunun üstüne 6 litre su içip 7 8 litre suya çıkarsa tabi ki sağlık sorunları yaşar.
Ama spor yapan bir bireyin günlük 5 litre su içmesi ölümcül değildir, vücudunda gerçekten ödem varsa ve bunu atmaya çalışıyorsa da sorun yoktur.

Konu fitnessa açılmış bir konu, bu da deme oluyor ki bu arkadaş gün içerisinde spor yapıyor. Spor yapan bir birey için günlük 5 litre toplam su ölümcül olamaz. İyice abartmak için günlük içtiğimiz şeylerin üstüne 6 litre demişsiniz, öyle bir konu hakkında yorum yapmadım ben. Kendi kendinize bir şeyler uydurup yorum yapmayın.
Suyu sayarken içtiğimiz kahveden çaydan protein tozundan gelen su da vücuda su olarak giriyor, gidip de bunun üstüne 6 litre su içip 7 8 litre suya çıkarsa tabii ki sağlık sorunları yaşar.
Ama spor yapan bir bireyin günlük 5 litre su içmesi ölümcül değildir, vücudunda gerçekten ödem varsa ve bunu atmaya çalışıyorsa da sorun yoktur.

Fitness konu açılması demek spor yaptığı anlamına gelmiyor. 7 8 litre sağlık sorununa yol açmaz direk öldürür.

Konu fitnessa açılmış bir konu, bu da deme oluyor ki bu arkadaş gün içerisinde spor yapıyor. Spor yapan bir birey için günlük 5 litre toplam su ölümcül olamaz. İyice abartmak için günlük içtiğimiz şeylerin üstüne 6 litre demişsiniz, öyle bir konu hakkında yorum yapmadım ben. Kendi kendinize bir şeyler uydurup yorum yapmayın.
Suyu sayarken içtiğimiz kahveden çaydan protein tozundan gelen su da vücuda su olarak giriyor, gidip de bunun üstüne 6 litre su içip 7 8 litre suya çıkarsa tabii ki sağlık sorunları yaşar.

Hacı uyduran sensin biz öldürür demedik ki.

Hacı uyduran sensin biz öldürür demedik ki.
Ben kinaye yaparak herkesin böbreklerini aşırı yorar, hasta eder demesini ifade ettim. Sen ise ben 5 litre su zararsız derken, 6 litre ve yiyecek içeceklerden gelen su insanı öldürür dedin.
Ben kinaye yaptım sen uydurdun 😊

Fitness konu açılması demek spor yaptığı anlamına gelmiyor. 7 8 litre sağlık sorununa yol açmaz direk öldürür.
Ben fitness sekmesinde, fitness yapan arkadaşlara yardımcı olmak için bir konuya giriyorsam, o arkadaşın spor yaptığını varsayarım? Yanlış mı yaparım?
100 kg, 1 gün içerisinde çift idman atan birisi 7 litre su gayetde içebilir, öldürmezde. Konumuz bu değil tabi ki, lafı cımbızlamayın lütfen.

Suyun fazlası ölümcüldür. Evet çoğu insan için 5 litre ölüm ihtimalinden konuşmak için yeterli bir doz değil ama fazla su içmekten ölen insanlar var. Daha da gülünç olan burda sorulan soru suyu nasıl içebilirim ama çoğu kişi kaç litre içilmesi gerektiğini tartıştı.
Bunun sebebi zehirlenmedir. Çok kısa sürede yüksek miktarda su içince olur gün içinde değil. Ayrıca Avustralya'da ölen kadından bahsediyorsanız kendisinin kronik rahatsızlığı vardı.

Ben fitness sekmesinde, fitness yapan arkadaşlara yardımcı olmak için bir konuya giriyorsam, o arkadaşın spor yaptığını varsayarım? Yanlış mı yaparım?
Yanlış yapmazsın tabii ama spor yapan herkes kaslı 100 kilo üstü insanlar değil aksine sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler gibi insanlar da var. Sana herhangi bir bilgi vermemiş o yüzden ortalama insan üzerinden konuşmamız lazım ki günde 5 litre su içmek ve bunu her gün devam ettirmek zararlıdır bir de aşırıya kaçarsa ya da tek seferde karşılarsa tüm ihtiyacını ölüm riski oluşturur. Bak Çağrı Mert Bakırcı'nın güzel bir yazısı var. Onu okuyabilirsin istersen atabilirim. Bir de belki seçecek konu bulamadığı için en yakın gelen konuyu da seçmiş olabilir ki ben bazen öyle yapıyorum eğer bariz bir hataysa zaten konu ya onaylanmaz ya da değiştiriyorlar.

Bunun sebebi zehirlenmedir. Çok kısa sürede yüksek miktarda su içince olur gün içinde değil. Ayrıca Avustralya'da ölen kadından bahsediyorsanız kendisinin kronik rahatsızlığı vardı.
Hayır o kadından bahsetmiyordum çoğunlukla ölenlerin haberlerine bakıldığında ya yarışma tarzı gençler arasında yapılan etkinliklerde ya da su ihtiyaçlarını tek seferde fazla karşılayanlar. Zaten bu yüzden ölen insan sayısı çok az . Ama bu fazla su zararsız demek değil.

Son düzenleme:
spor yapan herkes kaslı 100 kilo üstü insanlar değil
Zaten 100 kilo üstü kaslı birisi olsa 5 lt su önermezdim :D
Arkadaş spor yapan bir bireyse ve antrenmanda içtiği su da dahil 5 litre içiyorsa gerektiğinden fazla içiyor olsa bile sağlık sorunu yaratmaz.
Eğer spor yapmayan biriyse veya antrenman dışı su alımından bahsediyorsa ilk mesajımda bahsettiğim gibi 3 4 litre içmesi daha uygun olacaktır. 5 Litre fazla gelebilir.
6 Litre öneren arkadaşa da katılmadım bile zaten.

Konudaki 5-6 litre ile zehirlenme olacağını söyleyen insanlar gerçekten komik.

Sporcular için 4-5 litre gibi rakamlar oldukça normaldir. Dediğiniz gibi kilolu uzun boylu insanlarda da fazlasıyla artmaktadır. Örnek olarak Tuna Tavus günde 1 damacana su içtiğini söylüyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı