Günlük kullanım için Linux dağıtımı önerisi

Hangisini kullanmalıyım çok kararsız kaldım.

Linux Mint iyi bir tercih olacaktır.
Zamanında herkes önerdiği halde Windows'tan ne kadar farklı olabilir deyip Arch tabanlı Garuda yüklemiştim. Ağzımı burnumu kırınca da Linux Mint kurdum. Dünya varmış dedim. Linux'a da onunla alıştım.

Arch önerir misiniz peki?

Başlangıç için zor bir dağıtım. Arch tabanlı EndeavourOS ve arcolinux gibi dağıtımlar daha iyi bir tercih olur.

Linux Mint iyi bir tercih olacaktır.
Zamanında herkes önerdiği halde Windows'tan ne kadar farklı olabilir deyip Arch tabanlı Garuda yüklemiştim. Ağzımı burnumu kırınca da Linux Mint kurdum. Dünya varmış dedim. Linux'a da onunla alıştım.

Başlangıç için zor bir dağıtım. Arch tabanlı EndeavourOS ve arcolinux gibi dağıtımlar daha iyi bir tercih olur.

İkisi arasından seçim yapsam en beğendiğim dağıtımlardan olan EndeavourOS derim.

İkisi arasından seçim yapsam en beğendiğim dağıtımlardan olan EndeavourOS derim.

Minimal bir arayüz kurulumu yaptığı için ben de EndeavourOS derim ama başlangıç için arcolinuxb daha iyi olabilir çünkü EndeavourOS her ne kadar benim çok hoşuma gitse de varsayılan olarak systemd-boot ile geliyor ve kurulumda bilmeyen kullanıcının işletim sistemini patlatmasını sağlayabilecek ayarlar var.

Herkese teşekkürler. Tavsiyeleriniz üzere Linux Mint kuracağım. Resmi web sitesine girdiğimde 3 farklı indirme seçeneği var, bunlardan hangisini seçmeliyim?

1- cinnamon Edition

2- Mate Edition

3- Xfce edition​

Geri
Yukarı