Günlük kullanım için Linux dağıtımı önerisi

Ali_Toprak

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim laptopum biraz eski ve Windows'ta, internette gezinmekte zorlanıyor. Ben hangi distroyu kullanırsam bilgisayar tekrar hayata döner?
  • i3 370M.
  • 3GB 1333MHz.
  • 240 GB SSD.
  • HD 5470M.
Not: Windows arayüzüne benzer ve Office programlarını açması lazım.

Herkese merhaba. Benim laptopum biraz eski ve Windows'ta, internette gezinmekte zorlanıyor. Ben hangi distroyu kullanırsam bilgisayar tekrar hayata döner?
  • i3 370M.
  • 3GB 1333MHz.
  • 240 GB SSD.
  • HD 5470M.
Not: Windows arayüzüne benzer ve Office programlarını açması lazım.

Linux Mint Xfce'ye Chrome kurarsınız canavar gibi internet e girebilirsiniz. Hem de ofis programları ile geliyor Linux Mint.

Xfce'yi seçmeniz özellikle iyi olur. Hem görünüşünü güzelleştirip hem de sistem gereksinimlerini az tutabilirisiniz.

Son düzenleme:
Arch, Wayland üzerinde LabWC ile denenebilir.

Hiç denemedim, o kadar manyak değilim. Ama yapılırsa güzel olur. Windows benzeri talebini pek karşılamaz ama.

Şu bi' çıkabilse güzel olacak.

Arch, Wayland üzerinde LabWC ile denenebilir.

Hiç denemedim, o kadar manyak değilim. Ama yapılırsa güzel olur. Windows benzeri talebini pek karşılamaz ama.

Şu bi' çıkabilse güzel olacak.

Yok hocam kesinlikle windows arayüzüne benzer olması lazım. Ailem kullanacak.
Linux Mint Xfce'ye Chrome kurarsınız canavar gibi internet e girebilirsiniz. Hem de ofis programları ile geliyor Linux Mint.

Xfce'yi seçmeniz özellikle iyi olur. Hem görünüşünü güzelleştirip hem de sistem gereksinimlerini az tutabilirisiniz.
Mint xfce denerim hocam sağolun.

Linux Mint Cinnamon. Günlük kullanım için gayet iyi bir dağıtım cinnamon masaüstü ortamı da Windows'a benziyor yabancılık çekmezsin. Ofis programı olarak da Libre Office yüklü geliyor.

Geri
Yukarı