Günlük kullanım için Linux önerisi

Caelum362

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel HD 3000
İ5-2450M 2.5 GHZ
8 GB RAM
Meslek
Öğrenci
Selam. Windows 10 yüklü eski bir laptopım var. Akıcı çalışmıyor ve genel olarak teknik problemler çıkarabiliyor. Bu sebep dahilinde birçok sebepten Linux'a geçmeye karar verdim. Yeni kullanmaya başlayacağım, pek fikrim yok. Dağıtım seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Windows 10 yüklü eski bir laptopım var. Akıcı çalışmıyor ve genel olarak teknik problemler çıkarabiliyor. Bu sebep dahilinde birçok sebepten Linux'a geçmeye karar verdim. Yeni kullanmaya başlayacağım, pek fikrim yok. Dağıtım seçim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Tam sistem özelliklerin ne?

Windowa benzeri bir deneyim mi istersin yoksa daha farklı bir deneyim mi?

Linux Mint Cinnamon veya Zorin OS 16 Lite. 17 Lite versiyonu çıkmadı daha.

Linux Mint Cinnamon kur.

Tam sistem özelliklerin ne?

Windowa benzeri bir deneyim mi istersin yoksa daha farklı bir deneyim mi?

Intel HD 3000.
i5-2450M 2.5 GHz.
8 GB RAM.
Deneyimim çok önemli değil kullanımı kolay olsun, stabil çalışsın, sorun çıkarmasın benim için yeterli. Ayrıca güncel olursa tadından yenmez.

Kubuntu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Intel HD 3000.
i5-2450M 2.5 GHz.
8 GB RAM.
Deneyimim çok önemli değil kullanımı kolay olsun, stabil çalışsın, sorun çıkarmasın benim için yeterli. Ayrıca güncel olursa tadından yenmez.

Bu sisteme bir öneri daha verebilirim. Lubuntu.

Yüksek ihtimalle kasacaktır. i7 4510U CPU ile fena kasıyor. Fakat Lubuntu'ya bakılabilir.

Intel HD 3000.
i5-2450M 2.5 GHz.
8 GB RAM.

Aslında sistem Windows 10 kaldırmayacak kadar da fena değil. Benzer bir sistemde Windows 10 çalıştırmıştım. Sanırsam HDD kullanıyorsun o zaman normal :D

Yeni konular

Geri
Yukarı