Günlük kullanım ve yazılım için Windows mu Linux mu?

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    58
Gunluk kullanimlarim icin, ne bileyim odev yapmak not almak vs. ve Unreal Engine'de oyun yapmak icin kullanacagim. Dualboot olarak kullanamiyorum cunku Windows Linux dosyalarini bozukluk olarak algilayip duzeltmeye çalışıyor ve kernelleri siliyor. Windows'tan devam mi etmeliyim yoksa Linux candir deyip biraz daha uygulamalardan feragat ederek Linux mu kullanmaliyim? Linux ise hangi dagitim? Maya3D Adobe Photoshop kullanıyorum ve bunlar Linux'ta calismiyor. En azindan ben beceremedim. Kodlama uygulamalari konusunda sorun yok. C++ yaziyorum yani compile hizi vs. de onemli. Su anda Windows'u actigimda sadece ekrani yeniliyor ve gorev cubugu yok. Linux'ta ise kernel silindigi icin eski kayitlara donemiyorum.
Kullandığın programların resmi desteği yok, o sebeple Windows kullanmalısın bence.
Not: Linuxspor.
Not2: Sosyalde konu açıp çare arayabilirsin.

Eğer kullanıdığın programlar Windowsta çalışsa ya da dual boot yapabilsen kodlama ve internet için Linux daha iyi olurdu ama şu anda özel bir vaka var.

Ya kabul edin hepiniz ana sistemde Dual boot kullanıyorsunuz.
Sizi sizi :D.

Kimseyi suçlamamak lazım. Benim Linux ihtiyacım yok. Sırf merak / heyecan için kullanıyorum. PC'yi oyun için kullandığımdan Windows kaldırmıyorum. (Linux çoğu oyunları destekliyor biliyorum. Ama ben korsan / eski oyunları oynadığım için bana tam uymuyor). Ama her zaman sistemde ya da sanal makinede kurulu bir Linux dağıtımı vardır.
Ayrıca bazı konularda Linux'un hakkını vermek lazım, kullanım ve özelleştirme bakımından Win'den iyi - zevkler renkler meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı