Günlük kullanım ve yazılım için Windows mu Linux mu?

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    58
Son iki yıldır sadece Linux kullanıyorum, gayet de kullanılabilir.
Adobe Photoshop için yapabileceğiniz pek bir şey yok ama Unreal Engine ve Maya'nın Linux versiyonları var.
Ek olarak Maya yerine Blender öneririm, Maya bütün işletim sistemlerinde Blender'e göre çok hantal çalışıyor.

Son düzenleme:
Kendi adıma şükrediyorum ki gelirim iyi. Bir MacBook Pro (şirketin), bir Mac Mini ve bir tane de yeni topladığım PC kasa var.
Bunun gelir ile ne alakası var? Bence siz marka takıntısı ile kafayı bozmuş olabileceğinizden ötürü böyle söylüyorsunuz. Geçmişte ben de Apple cihazları kullandım, şu anda evimin kuytu köşelerinde kaderine terk edilmiş bir şekilde duruyorlar ve keşke hiç almasaydım diyorum.

Eğer siz de bazı insanlar gibi Apple kullanmanın o kişiyi yücelttiğini, statüsünü arttırdığını düşünüyorsanız o fikrinizden dönün derim.

Kişisel olarak ben bir Windows ve OS X kullanıcısına normal gözle bakarken bilinçli ve neden GNU/Linux kullandığını bilen, özgür yazılımı destekleyen bir kullanıcı gördüğümde o kişi otomatik olarak benim saygımı kazanıyor. GNU/Linux ücretsiz diye değil, özgür olduğu için seviliyor.

Ayrıca önüme aşağı yukarı aynı segmente sahip bir MacBook bir de Lenovo Thinkpad koysunlar, düşünmeden Thinkpad'i seçerim. Olay gelir değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı