Günlük kullanımda 2K ile FHD farkı hissedilir mi?

Net bir bütçe belirlemedim. 3-5 bin arası bir şeyler düşünüyorum. Sistem de alacağımdan ötürü çok da üstüne çıkamam sanırım, ne kadar az o kadar iyidir haliyle :)

Aslında 1080p 27 inç 144Hz bir monitör fena olmaz. Forumda herkes pikseller belli olur alma diyordu, iyi ki almışım. Size de böyle bir şey önerebilirm.

Benim önerim bu olur
İlla yüksek çözünürlük isterseniz lenovo alınabilir, almadan önce panel kalitesi ile ilgili bir araştırma yapın ama. Lenovo monitörde ne kadar iyi bilmiyorum, hele ki laptoplarında kullandığı o dandik 120hz ekrandan sonra iyice soğudum.

Bu modele eş olarak bu da tercih edilebilir.

Son düzenleme:
Sorun olmalı mı onu bilmiyorum işte :) hertz sadece rekabetçi oyunlar için mi önemli bir unsur?

Günlük kullanımda çözünürlük hertzden önce geliyor diyorsunuz anladığım kadarıyla.

Peki panel olarak tercihim ne olmalı?
IPS tercih edebilirsin. Görüntü kalitesi iyidir. Biraz daha ucuz olsun dersen VA panel de düşünebilirsin, ancak genelde IPS kadar güzel görüntü vermezler. TN ise hiç düşünme.

Saydığın GOW, Witcher gibi oyunlarda da yenileme hızı önemli tabii. Ne kadar yüksek o kadar iyi. Ancak CS, Valo gibi online rekabetçi oyunlardaki kadar kritik öneme sahip değil. 75Hz'de de zevk alırsın bu oyunlardan.

Max bütçe 5000 TL demişsin, 2K 120Hz IPS panel bir şey bulabilirsen tüm ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı