1080P ile 1440P farkı hissedilir mi?

Masaüstünde ve Web'de gezinmede, bu foruma vs. girmede devasa fark var. Uçurum var arada. Oyunlarda o kadar olmasa da oldukça ayrıntı farkı oluyor. Anti-Aliasing sorunlari azaliyor vs. 1080p'ye alisamiyorsunuz birdaha. Ama 60Hz ile 144Hz kadar yoktur oyunlarda.

Hocam 60Hz'den 144Hz'ye geçin internette gezinmek bile daha zevkli gelecek.
144hz şuan kullanmaktayım gerçekten 60hz den sonra oh be dedirtiyor, onun kadar farkı oluyor mu 2k nın onu merak ettim
60 Hz den 144 Hz ye geçtiğinde oyun oynadığını hissedersin.
evet 60hz den 144 hz geçmek bayağı hissettiriyor ama 2k da öyle bir olay yaratıyor mu bunu merak ettim

144hz şuan kullanmaktayım gerçekten 60hz den sonra oh be dedirtiyor, onun kadar farkı oluyor mu 2k nın onu merak ettim

evet 60hz den 144 hz geçmek bayağı hissettiriyor ama 2k da öyle bir olay yaratıyor mu bunu merak ettim
Şimdi oyundan oyuna ve aynı şekilde grafik kartından grafik kartına değişir. 60 Hz de PUBG de 100 küsür Fps lerde kırılmalar bezdirirken CS GO da 300 fps lerde çok daha akıcı görünüyor. Buda oyun faktörününde önemli olduğunu gösterir. Özellikle warzone gibi seri oyunlarda daha bariz olacaktır diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

1080P monitörden 1440P monitöre geçiş yapıldığında 60Hz monitörden 144Hz geçiş yapılmış gibi bir görüntü farkı ortaya çıkar mı? Ve 1440P monitörün ideal boyutu ne olmalı 27 inch mi 31.5 ya da 32 inch mi?

Şu an oyunculuk için en ideal monitörler 2K 144 HZ 1ms 27 inc VA monitörler. Ve gerçekten aradaki fark hissediliyor. Yani çoğu insan monitöre 2K görüntünün farkımı hissedecek kadar yakın oturuyor (50-80 cm) 32 inc monitörlerde bu fark daha zor hissediliyor piksel yoğunluğu az olduğu için. 27 inc daha ideal yani daha net bir görüntü sağlıyor. Bence kesinlikle aradaki farka değer.

Geri
Yukarı