Günümüz dolarıyla bilgisayar alınır mı?

Malum dolar şu an itibariyle 4,86 civarında seyrediyor. 5200 TL civarı bir takviye yapacaktım şu anki bilgisayarıma. Ancak o fiyat, dolar 3,90 civarındayken idi. Şu anki dolardan yola çıktığımızda 5200 TL'lik parçalar oldu sana 6050 TL. Bu arada bu artış 3 ila 4 hafta arasında oldu. İnanın o zaman imkanım olsa alırdım da işte herkesin bir geliri var. 5 haziranda sipariş verecektim normalde parçaları ancak bu gidişle vermeyeceğim. Sizce bu artışa rağmen 5 haziranda parçaları bekletmeden almalı mıyım? Yoksa düşmesini mi beklemeliyim. Tabi düşerse...
Ben 5.50'nin altına düşünce alacağım. Sen de öyle yap.
Alınır. Daha artacak gibi dolar. O yüzden başlamak için en uygun zaman yarın değil tam bugün. Şimdiden toplayın.
Adam PC alacak, hayatının kararını vermeyecek. Böyle öğüt vermek bence saçma olmuş. Bu konu kumar meselesi gibi aslında, beklerken artabilir veya düşebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 5.50'nin altına düşünce alacağım. Sen de öyle yap.

Adam PC alacak, hayatının kararını vermeyecek. Böyle öğüt vermek bence saçma olmuş. Bu konu kumar meselesi gibi aslında, beklerken artabilir veya düşebilir.

Keşke doları şans meselesi sanacak kadar küçük kalsaydık be...

Cahillik mutluluktur

Son düzenleyen: Moderatör:
Şansla masla alakası yok. Yine artacak, düşse bile tekrar bu seviyeye gelecek. Önümüzde FED'in 2 faiz artışı, Halkbank ceza konusu, İran ambargolarından bize düşecek pay ve İdlip konusu var. Bu iktidarin tüm bunların altından mükemmel bir şekilde kalkacağına inanmıyorum.

16 yılda rant ekonomisiyle ülkeyi getirdikleri nokta ortada bu ekonomi öyle hemen toparlanmayacak. Doğru politikalarla zaman lazım. Ama iktidarin bunu da doğru yapacağına inanmıyorum.

Özet, ne alıyorsan al. Doları beklersen daha çok beklersin. 50 kuruş düşer. 2 TL artar. Bu kadar.

Telefon elimde 6.28 TL'den 200 dolarlık daha alasım var şu an. Ama bu Trump yüzünden emin olamıyorum. Trump davası yüzünden pazartesi dolar düşme trendine girebilir. Düşme trendinde alırım diyorum. Ama dava işi yatarsa ve yaptırımlar açıklanırsa bu seferde bu seviyeleri bulamayız yakın zamanda. Kafam karışık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı