Günümüz için en düşük RAM kaç GB olmalı?

Bahsettiğin oyunları da atayım da sonra "Ben o oyunları demedim ki" deme.

CoD Vanguard - RAM kullanımında hiçbir değişiklik yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF 2042 - 1 GB fark var yok. Ki bu oyunun Early Access sürümü. Oyuna gelen güncellemeler dahil değil ve oyun çıktığında memory leak sorunları vardı. Ki bu sorunlar hala çözülebilmiş değil, Cyberpunk 2077'den beter bir bug çorbası oyun şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunlar da benim referanslarım, açıkçası aşağıdaki yayınları ilerletip biraz sarabilirseniz 32GB bellek üzerinde 20-23 GB'lara varan ciddi bellek kullanımları görülebilmekte. Zaten arka planda da DC, Chrome, Spotify veya diğer 3.parti farklı herhangi bir yazılım veya programların da açık olabileceği varsayıldığında 4K oyunculuk için ''ŞART'' veya ''LAZIM'' değil de 'OPTİMUM' keyifli bir deneyim açısından 'ÖNERİLEN' bir miktar bana göre. Görüşlerinize saygım var, doğrudur saf sadece 4K oyun oynamak için 16GB birçok oyun için ucu ucuna da olsa yeterli gelebilir fakat günümüzün ilerleyen, gelişen oyun motorları ve teknolojileri bakımından çok da sağlıklı olmayacağı/olmadığı düşüncesindeyim..

Son düzenleme:
Bunlar da benim referanslarım, açıkçası aşağıdaki yayınları ilerletip biraz sarabilirseniz 32GB bellek üzerinde 20-23 GB'lara varan ciddi bellek kullanımları görülebilmekte. Zaten arka planda da DC, Chrome, Spotify veya diğer 3.parti farklı herhangi bir yazılım veya programların da açık olabileceği varsayıldığında 4K oyunculuk için ''ŞART'' veya ''LAZIM'' değil de 'OPTİMUM' keyifli bir deneyim açısından 'ÖNERİLEN' bir miktar bana göre. Görüşlerinize saygım var, doğrudur saf sadece 4K oyun oynamak için 16GB birçok oyun için ucu ucuna da olsa yeterli gelebilir fakat günümüzün ilerleyen, gelişen oyun motorları ve teknolojileri bakımından çok da sağlıklı olmayacağı/olmadığı düşüncesindeyim..

BF2042, memory leak sorunlarıyla boğuşan bir oyun. Bitmiş bir oyun bile değil. Ben de belirttim aynısını.

Çözünürlük artması ile PC'nin ne kadar RAM'e sahip olduğu arasında bir bağ yok. Onu belirtiyorum ben. Çözürlük arttıkça gereken şey VRAM'dir, normal RAM değil.

Vanguard videosunda RAM kullanımı hep aynı gitmiş. MW videosunda ise yüksek olan RAM kullanımı videonun sonlarında azalmış. Hem de 4 GB'a yakın bir değerde azalmış.

Günümüzde, çözünürlük fark etmeksizin. 'OPTİMUM' oyun keyfi için 'LAZIM' olan -ki hatta 'ŞART' olan- miktar 16 GB.

DC, Chrome, Spotify gibi şeylerin açık olması RAM üzerine düşündüğünüz kadar yük bindirmez. W10'u zerre sevmesem de RAM yönetimi konusunda çok çok başarılı. Önceliği her zaman tam ekran çalışan uygulamaya veriyor.

Amaç oyunsa, 16 GB TIKA BASA YETER DE ARTAR.

Amaç oyun + tasarım gibi şeylerse, EN EN EN MİNİMUM 32 GB gerekir.

Geri
Yukarı