Gürültü yapan kiracıyı şikayet etme

Bu ne biçim insanlık arkadaş insan biraz empati kurar belli ki çocukları var, evde sorunları var akşamları uymuyorlar, çocuklarını uyutmaya çalışıyorlar insan biraz anlayışlı olur. Gidip oraya buraya şikayet etmek yerine iyi niyetle gidip yüz yüze sesten rahatsız olduğunu güzel bir üslup ile anlatın. Tamam derler ve devam ederse bir daha gidin çünkü belli istemeden oluşuyor bu ses çocukları nedeniyle. Onlara 1 ay gibi bir süre verin düzeltmeleri için çünkü 1 günde düzeltilecek bir şey değil bu, 1 ay sonunda düzeltmezlerse eğer bu sorunu halletmezseniz polis çağıracağınızı söyleyin.

Bu ne biçim insanlık arkadaş insan biraz empati kurar belli ki çocukları var, evde sorunları var akşamları uymuyorlar, çocuklarını uyutmaya çalışıyorlar insan biraz anlayışlı olur. Gidip oraya buraya şikayet etmek yerine iyi niyetle gidip yüz yüze sesten rahatsız olduğunu güzel bir üslup ile anlatın. Tamam derler ve devam ederse bir daha gidin çünkü belli istemeden oluşuyor bu ses çocukları nedeniyle. Onlara 1 ay gibi bir süre verin düzeltmeleri için çünkü 1 günde düzeltilecek bir şey değil bu, 1 ay sonunda düzeltmezlerse eğer bu sorunu halletmezseniz polis çağıracağınızı söyleyin.

Bana ne arkadaşım ? Bana ne ?

Ben yapacağımı biliyorum arkadaşlar. Siz konuyu daha fazla üste çıkarmayın, kilitlenebilir gerekirse.

Buraya yazdığı ilk paragrafta ne kadar saçma sapan bir mesaj yazdığına dedim onu. Gelip insanlıktan falan bahsediyorlar, sanki suçlu benmişim gibi davranmalar falan.
Size göre saçma olabilir ama bize göre değil belki. İnsanlıktan bahsetmemiz sizin hoşunuza neden gitmiyor insan değil misiniz acaba? Zaten cevabınız verilmiş, onlara belirli bir süre tanıyın eğer uygulamazlar ise polis çağırırsınız bu kadar basit.

Son düzenleme:
Konuyu siz hortlatıyorsunuz, ben kilitlenebilir dedim önceki mesajlarım da. Bebesini doğurduysa sorumluluk gereği adam gibi durdurmasını da öğreneceklerdir. Madem beceremiyorsun o zaman yapmayacaksın çocuk falan. Acımayacaksın böylelerine, insanı adam yerine koymayanlara. Hadi iyi geceler.

Öncelikle bu tarz konularda anlayışlı olmak gerekir, çocuk bu bırak evi marketin ortasında bile çıngar çıkartabilir ağlayıp sızlayabilir doğal olarak bu tarz şeyleri gereğinden fazla büyütmek insani açıdan hoş olmaz. Ayrıca çocuk ses yapıyor diye karakola veya savcılığa şikayette bulunsan dahi bir sonuç alabileceğini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle gençsin böyle şeylere parlamaya gerek yok kiracının ev sahibine veya ev sahibinin kiracıya üstünlüğü yoktur ve giden geleni aratır, bekar iken ev sahibimiz sırf daha önceki kiracıları komşuların rahatsız etmesinden dolayı özellikle bekara kiraya verdi, hadi biz memuruz kimseye zararımız olmaz, ya komşunuz ne olduğu belirsiz iki üç kişiye kiraya verse ne yapacaksın? Şikayet etsen faydası yok, gitsen uyarsan darp edilebilirsin vs... uzar gider. Sonuç olarak empati ve insani yaklaşmak her zaman iyidir, zararlı çıkmazsın.

Geri
Yukarı