Gürültü Yapan Komşu Nasıl Şikayet Edilir?

Okulların açılmasını bekleyeceğim. Küçük çocukları var okula gidiyorlardı. Belki o zaman bir düzene girerler.
küçük çocuklu daireler daima sorunlu oluyor zaten, baktın laftan anlamıyorlar, bir ihtimalde onlar uyurken ses çıkarmaktır, onlar uyurken duvara tak tak vur sen olduğun belli olmasın, bazı insanlara karşı anladığı dilden konuşmak gerekir ;)

Bence korku salmanız gerekiyor. İnsanlar tedirgin olmalı. Bu rahatlıktan olan bişey. Gavuru öldürmeyecen korkutucan. Ha yanlış bişey yazmış olabilirim. Öyleyse herkesten özür dilerim.

Laftan hiç anlayacaklarını sanmıyorum. Belki iQ'su diğerlerine nazaran yüksekse başta keser sonra yine devam eder. Konuşmak hiçbir işe yaramaz. Polis de bir şey yapmaz. Kafa tutarsan dengesiz oldukları için orantısız karşılık verebilirler. Benim önerim bir an önce taşınman.

İstanbulda ev sahibi kira isteyince adama hortum sokmuşlar gibi söylentiler söyleniyordu bizim burada 2, 3 sene önce. Diyeceğim o ki bunlara pek bulaşma mümkünse ev sahibiyle görüş diğer komşularınıda ikna edip ev sahibinin evden çıkartmasını sağla. Onuda yapamazsan polise gidip şikayetçi ol kimsenin seni gece rahatsız etmeye hakkı yok.

Yaşadığın normal çünkü bir evde yaklaşık 10 suriyeli kalıyor bazı yerlerde. Önce yönetici sonra kanıtla beraber polis. Yerinde olsam asla çekinmezdim.

Ses çıkaran şahsı veya şahısları tespit edip yanında kimse yokken konuşmanı öneririm. Yalnız öyle gülerek veya yamuk yumuk değil en azından yumuşak bir insansan bile bu konuşmayı yaparken ciddi ve ağır ol. Gözünün içine bakarak derdini anlat. Hepsiyle konuş şayet, konuştuğun halde eylemlerine devam ediyorlarsa söylediğin sözü çiğnemişler demektir. Lafına itimatları yok demektir, gece yine ses çıkardıkları bir vakit yardım alıp döveceksin yardım al diyorum çünkü onlar da kalabalık.

Kanunlar doğrultusundaki hukuk bakımından haklıyken haksız olursun. Ama neticede tam tersi...

Geri
Yukarı