Gürültü yapan kiracıyı şikayet etme

Makaleler
21
3-5 yıldır tepemizde birkaç tane kiracı bozuntuları evi kendi tapulu villalarıymış gibi kullanıyorlar. Kendileri de ara sıra koltuk çekip benim tepemi attırıyorlar, bunlar yetmemiş gibi olmaz olasıca bebeleri tepemde zıplıyor, koşuyor annem gitti uyarmıştı bir zamanlar. Onlar da biliyor bizim rahatsız olup delirdiğimizi ama bu akşam bardağın son damlasına geldik. Oyunun ortasında yine ses yaptılar, ben aldım telefonu polisi arayacaktım annem son anda durdurdu. Kendisi de sinirlenmeye gelmiyor, bunlar tepindikçe oda sinirleniyor kalp hastalığı geçirdi. Vazgeçip yöneticiye gittik biz sadece uyarabiliriz dediler, biraz dişli değiller. Yönetici kiracıyı bulup konuşması lazım ama sadece sabah gidip ben konuşurum dediler iyi tamam dedik çektik geldik. Tepinenler ile konuşun falan demeyin bir köpeğe siz bir laf söylediğiniz de hiçbir tepki vermez ya bunlar da aynı. Bunları ben nereye şikayet edeyim polis mi çağırayım, yoksa belediyeye mi gideyim ? Yönetici uyardıktan sonra 2 gün zaman vereceğim. Kusura bakmayın bayağı bir sinirli yazdım, hala elim ayağım titriyor. Hadi anası denen kişi laftan falan anlar da haftada 1 kere koşar, zıplar anlarız da her akşam yapıyorlar, bir şey yapmıyorlar yani durdurmak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sakin olmalısın. Bu gibi konular sinirli iken çözülecek konular değil. Sen sakin ol. Yönetici uyarıyı yapsın. Ailen gidip sözlü olarak konuşsun. Eğer yine devam eder ise diğer rahatsız olanlar ile beraber şikayet eder iseniz etkili bir çözüm olur. Tek kişi değil diğer rahatsız olan komşunuz var ise onlar ile beraber şikayet etmenizi öneririm. Şikayet ettiğiniz zaman yaptığınız uyarıları ayrıca belirtmenin iyi olacağını düşünüyorum.

Binada çok şikayetçi olan varsa bir dilekçe yazıp imza toplayın. Sonra kaymakamlığa götürün. Gerekli işlemi yapacaklardır.

Öncelikle sakin olmalısın. Bu gibi konular sinirli iken çözülecek konular değil. Sen sakin ol. Yönetici uyarıyı yapsın. Ailen gidip sözlü olarak konuşsun. Eğer yine devam eder ise diğer rahatsız olanlar ile beraber şikayet eder iseniz etkili bir çözüm olur. Tek kişi değil diğer rahatsız olan komşunuz var ise onlar ile beraber şikayet etmenizi öneririm. Şikayet ettiğiniz zaman yaptığınız uyarıları ayrıca belirtmenin iyi olacağını düşünüyorum.

Hocam bizden başka kim rahatsız olacak ? Bizim tepemizde tepiniyorlar kimse tınlamıyor ki. İdare et diyorlar şaka gibi, 3 yıldır çekiyoruz biz bunları. Komşu dediğin yeri gelince birbirimize destek olmalıyız ama nerede.

Kapıyı çalıp kapı deliğine doğru doğrultacaksın. :D

Hocam bizden başka kim rahatsız olacak ? Bizim tepemizde tepiniyorlar kimse tınlamıyor ki. İdare et diyorlar şaka gibi, 3 yıldır çekiyoruz biz bunları. Komşu dediğin yeri gelince birbirimize destek olmalıyız ama nerede.
Ozaman komşularından rica edeceksin. Dilekçe yazıp imza topla dediğim gibi.

Kapıyı çalıp kapı deliğine doğru doğrultacaksın. :D

Ozaman komşularından rica edeceksin. Dilekçe yazıp imza topla dediğim gibi.

Hocam komşular ile falan uğraşamam, gidip bunları karakola şikayet etsem bir şey çıkar mı ? Mahkeme falan olmadan. Bize ne bizim tepemizde mi zıplıyorlar falan diyecekler komşular, o tarz tipler çünkü.

Hocam komşular ile falan uğraşamam, gidip bunları karakola şikayet etsem bir şey çıkar mı ? Mahkeme falan olmadan. Bize ne bizim tepemizde mi zıplıyorlar falan diyecekler komşular, o tarz tipler çünkü.
Bizim üstte nijeryalılar vardı. (Allah bildiği gibi yapsın.) Daha dün taşındılar. Biz 5 kere polis çağırdık. Dediler biz sadece uyarabiliriz. İmza toplayıp çıkarttırın dediler. Kısacası polis bir şey yapamıyor.

Geri
Yukarı