Gürültücü komşuları nasıl şikayet etmeliyim?

Things

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Weapons Designer, 3D Modeler
Saat 23:30 gibi başlayıp 04:00 gibi sesleri azalmaya başlıyor. Havaların da ısınmasıyla camlarım açık yatıyoruz ben geç saatlere kadar çalıştığım için sürekli bu gereksiz gürültüye maruz kalıyorum. Çevremdeki hiç kimsenin de bu durumdan memnun olduğunu sanmıyorum ancak sesin tam olarak nereden geldiğini bilmiyoruz. O yüzden ben direkt 155'i veya 181'i arayıp ihbar etmekten çekiniyorum.

Tam adresi bilmesem de sokak ismi versem yine ilgilenirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saat 23:30 gibi başlayıp 04:00 gibi sesleri azalmaya başlıyor. Havaların da ısınmasıyla camlarım açık yatıyoruz ben geç saatlere kadar çalıştığım için sürekli bu gereksiz gürültüye maruz kalıyorum. Çevremdeki hiç kimsenin de bu durumdan memnun olduğunu sanmıyorum ancak sesin tam olarak nereden geldiğini bilmiyoruz. O yüzden ben direkt 155'i veya 181'i arayıp ihbar etmekten çekiniyorum.

Hocam çok güzel bir konuya değinmişsin. Bu gürültü aile kavgası şeklindeyse uyarsanız bile devam edecektir. Açık adresi bilmiyorsan polise söylemen yeterli onlar seni yönlendirirler.

Polis ilgilenmez bile. Geçen bir tanıdığım dolandırıldı. Dolandırıcının numarası vardı elimizde. Polise verelim dedik. Polis biz bir şey yapamayız demişti. Arkadaş da sinirlenince kavga çıkacaktı az kalsın karakolda kodeslik olacaktık.

Hocam çok güzel bir konuya değinmişsin. Bu gürültü aile kavgası şeklindeyse uyarsanız bile devam edecektir. Açık adresi bilmiyorsan polise söylemen yeterli onlar seni yönlendirirler.
Sesler sürekli olarak müzik ve kahkahalar, çığlıklar şeklinde. Muhtemelen bir avuç parlak olmayan genç eğlenmeye çalışıyor. Bunu anlarım da diğer insanları rahatsız etmeden yapmaları gerekiyor bunu...

Az önce 155'i arayıp ihbar bıraktım 10 dakika kadar önce. Şimdi bir polis sireni ardından bir telefon geldi ve gürültünün kaynağına dair bilgi istediler. Bütün gürültü kesildi :D

Umarım akıllanırlar :)

Bildiğim kadarıyla belirli bir ses şiddetinden yüksek olursa (desibel olarak) , gerekli uyarıları da dikkate almadıysa direkt olarak avukat aracılığıyla halledebilirsiniz ama dediğim gibi önce sözlü olarak, eğer hala yapmaya devam ediyorsa kolluk kuvvetleri, eğer hala devam ediyorsa yasal yola başvurabilirsiniz.

Polis ilgilenmez bile. Geçen bir tanıdığım dolandırıldı. Dolandırıcının numarası vardı elimizde. Polise verelim dedik. Polis biz bir şey yapamayız demişti. Arkadaş da sinirlenince kavga çıkacaktı az kalsın karakolda kodeslik olacaktık.
Bölgeden bölgeye veya verilen bilgilerin kesinliğine göre değişir gibime geliyor.

Aynısını ben yaşıyorum. Komsum oyun oynuyor. Ama varya oynadığı oyun değil. Sesini tüm mahalle duyuyor. Hele o mekanik klavyesini...
Artık dayanamayıp 7 sülaleden girip kavga çıkaracağım ben. Polis vs arasan gel karakola dese al başına tonla is.
Bir ara bizim evin ana caddenin 2 sokak yukarısında. Ana cadde üzerinde kafeden yazın ve kışın müzik sesleri çok geliyordu. 2 defa 155'i ve 181'i aradım. Gittikleri zaman sesini kıstılar ancak gittikten sonra tekrar açtılar. Bir süre sonra sesler azalmaya başladı. ve 1.5 yıldır da pandemiden dolayı kafam rahat. Zaten açılsa da beni etkilemez. Çünkü o zamanlar 2 sokak aşağımda 2-3 ev yıkılmıştı. Şimdi yenileri yapıldı. Sesin çoğunu engellediğinden artık kafam rahat. Yanı başımda öğrenci apartı var ve bazen bağırma sesleri geliyor maç izledikleri zaman bir dairede. Ayrıca aynı yerden geliyor sürekli ancak rahatsız edici şekilde değil. Onlar da son zamanlarda ses çıkarmıyor o kadar. Size kolaylıklar diliyorum @Megaton hocam. Galiba 3-4 sene belki de daha fazla süredir o sesten rahatsız oluyorsunuz anladığım kadarıyla. Yine de sabretmenizi öneririm. Ya da direkt yüz göz bulaşmak istemiyorsanız ve bunun için de para ayırmayı düşünürseniz sesin geldiği taraftaki duvarı yalıtım malzemesiyle kaplayın. Biraz da olsa sesi azaltacaktır.

Ben de dolandırıldım, avukatıma bildirdim. Avukat halletti bütün işleri. Paramı geri aldım, dolandırıcı 8 ay hapis cezası aldı. Avukat tutun ya da başka karakola gidin.

Geri
Yukarı