Güvenilir sürücü güncelleme programı önerisi

Hocam peki İntel'in kendi önerdiği güncellemeleri tarayıp bulan bir uygulaması var onu kullansak sıkıntı oluyor mu? İsmi Intel® Driver & Support Assistant
Hayır hiçbir sıkıntı olmaz.
Intel olsun, AMD olsun bunların otomatik tespit programları çok farklı çalışmaktadır. Sadece kendi donanımlarını tarar ve son sürüme yönlendirir, resmilerdir. Kullanabilirsiniz tabii ki. 3. parti driver bulma-kurma programlar gibi değiller.

Laptop kullanıyorsanız resmi sitesi üzerinden marka model aratarak
Masaüstü kullanıyorsanız anakart support (destek sayfası) üzerinden aratarak daha detaylı bileşenlere ulaşabilirsiniz.

fakat şöyle bir durum var, Asus sitesinden anakartı sorguladınız, örneğin realtek ses sürücüsü, yanda bulunan indirme linkini kullanmak yerine realtek sitesi üzerinden ses kartı driverını kendiniz son sürüm olarak indirin. Çünkü destek sayfalarındaki sürümler güncel olmayabiliyor. O yüzden işlemciydi, ekran kartıydı, ses kartıydı, ethernetti diğer bileşenlerdi vs model bilgisi alıp resmi siteleri üzerinden indiriniz ya da yine resmi site üzerinden otomatik taratınız (örneğini verdiğiniz intel gibi)

Bunu okuyup driverlerinizi elle kurun. Benim sistemim internete bağlanmıyordu aygıt yöneticisinde uyarı veriyordu böyle bulup kurdum.

Bilgisayara ekrna kartı driveri yüklediğim zaman mavi ekran veriyor hata kodunu unuttun ama ekran kartı driveri ile ilgili bir şeydi.
Yok. Eliniz ile güncellemek en sağlıklı. Neden programa ihtiyaç duyuyorsunuz ki?

Ekran kartım biraz eski bulamıyorum bulursanız link atar mısınız AMD Radeon HD 7350 Windows 7 X64.

Bilgisayara ekrna kartı driveri yüklediğim zaman mavi ekran veriyor hata kodunu unuttun ama ekran kartı driveri ile ilgili bir şeydi.

Ekran kartım biraz eski bulamıyorum bulursanız link atar mısınız AMD Radeon HD 7350 Windows 7 X64.

Ekran kartı driverleri ekran kartının sitesinde mevcuttur. Ama size ben genede atayım.

Mavi ekran veriyor ise forumda mavi ekran katogorisiden konu açın.
Analizi yaparak açacağınız konuya yükleyin sorunun neden kaynaklı oldğunu size söylerler.
Driver Booster ile ekran kartını güncelleyip mavi ekran alıyorsanız çok şaşırmam.

Son düzenleme:
Ekran kartı driverleri ekran kartının sitesinde mevcuttur. Ama size ben genede atayım.

Mavi ekran veriyor ise forumda mavi ekran katogorisiden konu açın.
Analizi yaparak açacağınız konuya yükleyin sorunun neden kaynaklı oldğunu size söylerler.
Driver Booster ile ekran kartını güncelleyip mavi ekran alıyorsanız çok şaşırmam.

Hayır AMD'nin kendi sitesinden indrip kurdum ilk başta beta sürümünü indirdim mavi ekran verdi belki çok yüksek sürüm olduğu için uyuşmuyordur diye 2015 tarihinde çıkan sürümüde indir yine aynı mavi ekran hatası veriyor şu an 800x600 ayarında kullanıyorum.

Hayır AMD'nin kendi sitesinden indrip kurdum ilk başta beta sürümünü indirdim mavi ekran verdi belki çok yüksek sürüm olduğu için uyuşmuyordur diye 2015 tarihinde çıkan sürümüde indir yine aynı mavi ekran hatası veriyor şu an 800x600 ayarında kullanıyorum.

Tavsiye edilen sürümü indir.

Yeni konular

Geri
Yukarı