Güvenli satış nasıl yapılır?

Mxpyma

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben RX 570 8 GB satıyorum. Hem satıcının hem de benim güvenliğim içim alış satış için pratik bir yöntem var mı? Bildiğiniz.

En güzeli alıcı sizin evinize gelir, ekran kartını test eder FurMark testini beraber yaparsınız, adama kanıtlamış olursunuz. Parayı verir, ekran kartını alır gider. En temizi bu şekilde gerçekleşir.

Başka şehirde nasıl bir yol izleyebilirim?

Alıcı için riskli. Hıyar çıkabilir.

Satıcı konu sahibi olduğu için (dürüst bir satıcı olduğunu da varsayarak) onun tarafına göre yazmışım, evet iki taraflıymış soru.
Sarı sitenin GET sistemini bende önermiyorum. Yapılabiliyorsa alıcı gelsin, görsün alsın.
Yoksa mağduriyet oluşturabilecek risk her zaman var.

Satıcı konu sahibi olduğu için (dürüst bir satıcı olduğunu da varsayarak) onun tarafına göre yazmışım, evet iki taraflıymış soru.
Sarı sitenin GET sistemini bende önermiyorum. Yapılabiliyorsa alıcı gelsin, görsün alsın.
Yoksa mağduriyet oluşturabilecek risk her zaman var.
Ben havale ile yapılan satışı önermiyorum. O GET, Param Güvende sistemleri daha güvenli sayılır. Ama tabi yüz yüze satmak daha güvenli olur.

Ben havale ile yapılan satışı önermiyorum. O GET, Param Güvende sistemleri daha güvenli sayılır. Ama tabi yüz yüze satmak daha güvenli olur.

Alıcı açısından evet, ucu açık bir sistem. Haklısınız. Ancak GET, Param Güvende sisteminde de satıcı mağdur olabiliyor. Kötü niyetli alıcılar türemiş durumda. Sağlam ürünü alıp bozuk veya üründe deformasyon yaratarak iade edebiliyorlar. Bu seferde satıcı mağdur oluyor.

Geri
Yukarı