Güvenlik log raporları

Balder

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Amsterdam
Selam arkadaşlar.

Bazı arkadaşların yaşamış olduğu: bilgisayarında virüs, malware vb. sebeplerden dolayı performans kaybı şikayetlerine karşı vermiş olduğunuz cevapları okuduktan sonra önerileriniz doğrultusunda bir kaç test yaptım ve sizlerle bu testlerin sonuçlarını paylaştıktan sonra; beni bilgisayarımın güvenliği hakkında bilgilendirmenizi rica edeceğim.

Buyrun Sonuçlar:

GetSystemInfo : ==>>

HijackThis : ==>>

AdwCleaner + MalwareBytes + TDSSKiller + HijackThis (aynısı) : ==>>

Not: Eklediğim loglardan önce herhangi bir temizlik yapmak istemediğim için aşağıdaki önerilerinizi mesajı gönderdikten sonra yerine getireceğim.

Başlat çalıştıra temp yazıp enterla. Tüm klasör içeriğini temizle

Başlat çalıştıra %temp% yazıp enterla. Tüm klasör içeriğini temizle.

Başlat çalıştıra Cleanmgr yaz enterla. Windows'un kurulu olduğu sürücüyü ( muhtemelen C: ) seç enterla. Kısa bir hesaplamadan sonra Disk Temizleme menüsü gelecek "Sistem Dosyalarını Temizle" ye tıklayın, tekrardan ilk baştaki gibi Win. kurulu olduğu sürücüyü seçip enterla. Menüden "Silinecek dosyalar" da ki tüm kutucuklara tik koyup tamam diyin. Gelen soruya Sil derseniz süprüntü temizliği yapacaktır (Disk Temizliği).

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba snipertr,

Hijackthis dışında diğer yöntemleri size söylenmediği sürece pek uygulamayın. Çünkü yaptığımız öneriler kişilere ve sorunlarına özgüdür. Misal çok büyük bir sorunda Combofix'i şu şekilde kullanın diye önerebilirim. O kişide sorun düzelebilir fakat sizin sisteminizde çöküşe neden olabilir.

CodePaste.NET - e verdiğim satırları fixleyin. Performansa olumlu etki edecektir.

Eset ve Kaspersky'den birini kalıdırın. İkisi çakışma yaratır. Hangisi hoşunuza gidiyorsa o kalsın derim.

Zararlı sorununuz yoktur. Sadece bir takım adwareler mevcut bunu da AdwCleaner ve C: de 1 tane Malwarebytes tespit etmiş.

"Not:" un altında belirttiğiniz temizlik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. O bir nevi bakımdır. Hatta belli aralıklarla yapmanızda fayda vardır. Ek olarak "Disk Birleştirmesi" diğer adıyla "Defrag" yapmanızda fayda var.

Bunun dışında gereksiz, kullanmadığınız hizmetleri msconfigden kapatabilirsiniz.

İşletim sistemi ve driverlarınızı da güncel tutunuz.

Merhabalar THE_MILLER

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Başta belirtmedim, şimdi belirteyim: Benim çok şükür herhangi bir performans şikayetim yoktu zaten ve bu tedbir amaçlı bir öğrenme denemesiydi. :)

CodePaste.Net ten verdiğiniz yerleri fixledim.

Eseti dün sizin açtığınız kampanyadan indirmiştim ve o konu içerisinde, zaten gerekli olmadığı yönünde aldığım tavsiyeyle devre dışı bırakmıştım ki şu anda tamamen kaldırdım.

Kullanmadığım hizmetlerin hepsini kapalı tutuyorum zaten. Açılış hızım 10-12 saniye civarında.

Şimdi defrag yapayım :)

Size iyi geceler.

Eset kötü bir yazılım değil, çift güvenlik yazılımı kullanmak performanstan öte çakışmalara yol açar. Lisansı kırekli kullanan bir arkadaşına verebilirsin :) Alternatif tarama amaçlı Eset'i kullanmak isterseniz : Ücretsiz ESET Online Antivirus Tarayıcı

Yok genel kontrol olduğunun farkındayım fakat yine de performans önemlidir. Teşekkürler sizede iyi geceler :)

GetSystemInfo olanı yanlış yapmışsınız ama olsun Mıller kontrol etti ise sorun yoksa çoğunla bir şey yoktur. Belki başkası bu hataya düşerse diye yazayım zip dosyasını istemiyorum, tarama bittikten sonra çıkan İE sayfasının linkini istiyorum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı