Güvenli modda virüs raporları kesinleşir mi?

Nasıl yani? Steam dosyalarını mı taşımak istiyorsunuz yoksa Steam dosyalarını taşırken virüsünde C diskine bulaşabileceğini mi düşünüyorsunuz.

Hayır hocam benim D diskinde Steam'den indirdiğim oyun dosyalarım vardı C diskinde de Steam uygulaması vardı C diskini silince Steam de gitti ve formattan sonra geri yükleyince de o D diskindeki oyunları algılaması ben de sildim. Sorum ise şu formattan önce C diskindeki Steam uygulamasının dosyalarına bu virüs bulaştıysa ve Steam'in uygulamasının dosyalarından D diskindeki Steam'deki oyun dosyalarının arasına virüs bulaştıysa formattan sonra da indirince yine o dosya aktarımıyla bulaştıysa diye düşündüm. Bu olabilir mi?
@Fıratt_To

Hayır hocam benim D diskinde Steam'den indirdiğim oyun dosyalarım vardı C diskinde de Steam uygulaması vardı C diskini silince Steam de gitti ve formattan sonra geri yükleyince de o D diskindeki oyunları algılaması ben de sildim. Sorum ise şu formattan önce C diskindeki Steam uygulamasının dosyalarına bu virüs bulaştıysa ve Steam'in uygulamasının dosyalarından D diskindeki Steam'deki oyun dosyalarının arasına virüs bulaştıysa formattan sonra da indirince yine o dosya aktarımıyla bulaştıysa diye düşündüm. Bu olabilir mi?
@Fıratt_To
@Dutchman hocam yardımcı olabilir.

Hocam bir sorum daha olacaktı. Siz dosya aktarımı yapmadan bulaşmaz demiştiniz ya worm virüsü ise C diskinden D diskine bulaşamaz mıydı?
@Fıratt_To

Hocam bir sorum daha var büyük ihtimalle son sorum artık bu konu ile ilgili ben güvenli moddan tarama yapmazsam bile bu normal taramada çıkmayan virüsleri gelişmiş tehdit koruması falan farkedebilir mi?
@Fıratt_To

Son düzenleme:
Hocam bir sorum daha olacaktı. Siz dosya aktarımı yapmadan bulaşmaz demiştiniz ya worm virüsü ise C diskinden D diskine bulaşamaz mıydı?
@Fıratt_To

Hocam bir sorum daha var büyük ihtimalle son sorum artık bu konu ile ilgili ben güvenli moddan tarama yapmazsam bile bu normal taramada çıkmayan virüsleri gelişmiş tehdit koruması falan farkedebilir mi?
@Fıratt_To

Eğer pasif bir tehdit, aktifleşirse davranışlarından tespit eder.

Yani hocam hani güvenli modda tespit artıyor ya güvenli mod olmadan da bulunabiliyor değil mi? Yani güvenli modda taratmadan da bütün virüsler bulunabilir mi?
1-)Güvenli modda kesin olarak tespit artıyor diyemeyiz. Virüsün türüne bağlı.
2-)Evet, bulunabilir. Tarama bulut motorundan sağlanacağı için.

1-)güvenli modda kesin olarak tespit artıyor diyemeyiz. Virüsün türüne bağlı.
2-)evet, bulunabilir. Tarama bulut motorundan sağlanacağı için.

Hayır hocam bir tek tarama değil normal bir antivirüs kullanarak güvenli modda tarama yapmadan bütün antivirüsler tespit edilebilir mi? Yani güvenli moda gerek kalmadan da bütün virüsler tespit edilebilir mi? Yoksa emin olmak amacıyla güvenli modda da kesinlikle tarama yapmak gerekir mi?

Hayır hocam bir tek tarama değil normal bir antivirüs kullanarak güvenli modda tarama yapmadan bütün antivirüsler tespit edilebilir mi? Yani güvenli moda gerek kalmadan da bütün virüsler tespit edilebilir mi? Yoksa emin olmak amacıyla güvenli modda da kesinlikle tarama yapmak gerekir mi?

Tespit edilebilir. Kullanıcılar genelde içlerinde şüphe kalmaması adına ek olarak güvenli modda taratmayı tercih eder veya bilen bir kişi duruma göre güvenli modda taratmayı önerir. Birden fazla araç ile taratma yaptıysanız zaten hepsi tespit edilebilir.

Tespit edilebilir. Kullanıcılar genelde içlerinde şüphe kalmaması adına ek olarak güvenli modda taratmayı tercih eder veya bilen bir kişi duruma göre güvenli modda taratmayı önerir. Birden fazla araç ile taratma yaptıysanız zaten hepsi tespit

Yani güvenli modda tarama yapmadan da bütün virüsler bulunabilir değil mi?

Geri
Yukarı