Güzel bir üniversitede makine bölümü okumak için ne yapılmalı?

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
Arkadaşlar son 1 yılım :( maalesef 9. sınıftan bu yana ben üniversite falan okumam girer çalışırım (meslek lisesi) falan kafasıyla gidiyordum ama bu yaz stajından sonra işçilerin gördüğü muameleyi gördüm, ve onlarla konuştum ve üniversite okumak istiyordum tabii bir anda kafamda canlanmadı. Ablalarım Hacettepe tıp okuyor, ve onlarında konuşmasıyla üniversite okumak istedim ancak gerizakalı olduğumu son sene çalışarak makine mühendisliğinin M'sini bile tutturamayacağını biliyorum. Ne yapmam lazım? En çok da ablalarım bu kadar köklü bir üniversitede güzel bir bölümde okurken benim bu şekilde çabalamam zoruna gidiyor. (ilk sene tutturamayacağım için 1 2 sene daha çalışıp girmek istiyorum kafamda bu var.)

Hocam, ben şuan kendim üniversite öğrencisiyim ve elinizden geldikçe mezuna kalmamaya çalışın çünkü Türkiye'deki sistemde yaşınız ne kadar fazlaysa önceliğiniz o kadar az demektir. Makine mühendisliği için ilk 220 bine girmeniz gerekiyor eğer düzgün bir üniversite okumak istiyorsanız.

Hocam, ben şuan kendim üniversite öğrencisiyim ve elinizden geldikçe mezuna kalmamaya çalışın çünkü Türkiye'deki sistemde yaşınız ne kadar fazlaysa önceliğiniz o kadar az demektir. Makine mühendisliği için ilk 220 bine girmeniz gerekiyor eğer düzgün bir üniversite okumak istiyorsanız.
Bursa uludağ tutturmak istiyorum açıkçası makine, bu arada siz hangi ünide okuyorsunuz? ve kaç sene çalıştınız. Ayrıca LGS'ye sıfır çalışarak 330 yapmıştım tabii üni sınavıyla aynı değil biliyorum.

Bursa uludağ tutturmak istiyorum açıkçası makine, bu arada siz hangi ünide okuyorsunuz? ve kaç sene çalıştınız.
Ben 11.sınıfın 1.dönem sonlarına doğru çalışmaya başladım. Şuan İTÜ'de Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve başarı sıram; 1033.

Bursa uludağ tutturmak istiyorum açıkçası makine, bu arada siz hangi üniversite de okuyorsunuz? Ve kaç sene çalıştınız. Ayrıca LGS'ye sıfır çalışarak 330 yapmıştım tabii üniversite sınavıyla aynı değil biliyorum.

Bursa uludağ makine 82 binle kapatmış geçen sene. Bu senede bu civarda olur 1 senede yapılabilir bir sıralama ama her şey sizin azim ve gayretinize bağlı.

Arkadaşlar son 1 yılım :( maalesef 9. sınıftan bu yana ben üniversite falan okumam girer çalışırım (meslek lisesi) falan kafasıyla gidiyordum ama bu yaz stajından sonra işçilerin gördüğü muameleyi gördüm, ve onlarla konuştum ve üniversite okumak istiyordum tabii bir anda kafamda canlanmadı. Ablalarım Hacettepe tıp okuyor, ve onlarında konuşmasıyla üniversite okumak istedim ancak gerizakalı olduğumu son sene çalışarak makine mühendisliğinin M'sini bile tutturamayacağını biliyorum. Ne yapmam lazım? En çok da ablalarım bu kadar köklü bir üniversitede güzel bir bölümde okurken benim bu şekilde çabalamam zoruna gidiyor. (ilk sene tutturamayacağım için 1 2 sene daha çalışıp girmek istiyorum kafamda bu var.)

Yanlış düşünüyorsun. Otur düzgünce dönem sonuna kadar asıl. Sonra da gel buraya başarı hikayeni anlat. Olmayacak bir şey yok. Temelden başlayarak halledebilirsin yeterli süreye sahipsin.

Bursa uludağ tutturmak istiyorum açıkçası makine, bu arada siz hangi ünide okuyorsunuz? ve kaç sene çalıştınız. Ayrıca LGS'ye sıfır çalışarak 330 yapmıştım tabii üni sınavıyla aynı değil biliyorum.
Ben yine çalışmıştım öyle böyle 275 falan yapmıştım. Işık var sende dostum. Bir de korona muhabbetine bize kolay sordular zanlımca. Bende sayısal 0 o sınavdan 11 tane salladım 4 tane tuttu matematik. Feni 10 a 10 yapmışım. Sözel sayısal nazaran güzeldi...

Geç cevap için üzgünüm ancak yazmak zorunda hissettim kendimi, ablalarımlada konuştum kendileri bahsetttiğim gibi tıp okuyolar neyse bana kendisi 8. Sınıfı 9. Sınıfa bağlayan yazdan beri çalıştığını ancak çalışırken çok ağrılık vermediğini yine hayatına devam ettiğini söyledi günde ortlama 2 falan saat test çözüyormuş (dershane ve okul hariç) dershaneye 11. sınıfın ortasında girmiş ancak ben bunların hiç birini yapmıyorum son 1 2 aydır kafamda dolaşıp duruyordu en sonda kafama dank etti o yüzden stajdan sonra çalışmaya çalışacağım zaten bu cuma son. Dershaneye falan yazdrırız dediler ancak yapabilir miyim bilmiyorum ayrıca ayrıca kötü bir üniversitede okursan zamanını boşa harcamış olursun dedi buda beni düşündürdü. Kötü bir yer tutturup mezune kalma ihtimalim var. Staj gördüğüm yerde konya üniversitesinde okuyan birisi var o arkadaş benimle aynı fabrikada staj görüyor hiç çalışmamış ayrıca benden farkı yok bilgi olarak. Yani buna gerek var mı? Bu arada hacattepe tıp o kadar tutturması zor değil galiba.

Geri
Yukarı