Güzel bir üniversitede makine bölümü okumak için ne yapılmalı?

Arkadaşlar son 1 yılım :( maalesef 9. sınıftan bu yana ben üniversite falan okumam girer çalışırım (meslek lisesi) falan kafasıyla gidiyordum ama bu yaz stajından sonra işçilerin gördüğü muameleyi gördüm, ve onlarla konuştum ve üniversite okumak istiyordum tabii bir anda kafamda canlanmadı. Ablalarım Hacettepe tıp okuyor, ve onlarında konuşmasıyla üniversite okumak istedim ancak gerizakalı olduğumu son sene çalışarak makine mühendisliğinin M'sini bile tutturamayacağını biliyorum. Ne yapmam lazım? En çok da ablalarım bu kadar köklü bir üniversitede güzel bir bölümde okurken benim bu şekilde çabalamam zoruna gidiyor. (ilk sene tutturamayacağım için 1 2 sene daha çalışıp girmek istiyorum kafamda bu var.)
Hocam ben de sizin gibiyim, makine meslek öğrencisiyim. Son seneye kadar aynı kafa yapısıyla devam ettim, mezuna kalıp makine mühendisliğini kazanacağımdan emindim. Fakat an itibariyle vazgeçtim gibi. Çünkü makine mühendisliğini okumak kazanmaktan çok fazla zor diyorlar ve ben üniversite hayatını da yaşamak istediğim için bana göre bir bölüm olmadığını fark ettim. Siz ne yaptınız?

Geri
Yukarı