Güzel kız görünce moralim bozuluyor

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Çünkü hiçbir zaman o güzel kızların aşık olduğu kişi olamayacağım. Hiçbir zaman gözlerimin içine gülerek bakmayacaklar. En kötüsü de hiçbir zaman umurlarında bile olmayacağım, olmadım da zaten. Bu durumu çok dert etmemin sebebi de aile yaşantım kötü ve huzursuz yıllardır. En azından bu konularda bir şansım olsaydı da şu hayata katlanmamın bir nedeni olsaydı. Şimdi hiçbir sebebim yok, beni yanında isteyen hiç kimse de yok. Sadece sevdiğim kızın benimle beraber olması bu hayatı bana daha katlanabilir kılardı. Güzel kızlar cidden çok moralimi bozuyor bu yüzden.

Neden insanlar hep dış görünüşü iyi olan insanları isterler, onu dış görünüşüne bakmadan sevebilecek birisinden ziyade?

Maalesef öyle. Çoğunlukla dış görünüşe bakarlar.
Aynı ışıklı mışıklı kasaya aldanıp, içine bakmayıp Turbox PC almak gibi.

Kimin dış görünüşe baktığını veya bakmadığını, o kişiyle konuşmadan nasıl anlayabiliyorsunuz?

Herkes kendine denk biriyle olmalı(Her anlamda). Sen sanıyor musun ki sana göre çok güzel bir kızla birlikte olduktan sonra her şey pespembe olacak? Asıl sorun orada başlayacaktır. Acaba gözü dışarıda mı, beni beğeniyor mu, bırakacak mı, ona yetiyor muyum diye afal afal bunları düşüneceksin, kendine daha büyük dert alacaksın. Boş ver bul kendine denk birini o zaman mutlu olursun.

Herkes kendine denk biriyle olmalı(her anlamda). Sen sanıyor musun ki sana göre çok güzel bir kızla birlikte olduktan sonra her şey pespembe olacak? Asıl sorun orada başlayacaktır. Acaba gözü dışarıda mı, beni beğeniyor mu, bırakacak mı, ona yetiyor muyum diye afal afal bunları düşüneceksin, kendine daha büyük dert alacaksın. Boş ver bul kendine denk birini o zaman mutlu olursun.

Dostum her şey o kadar basit değil işte. Zaten bana denk olan birisi bile bana bakmaz bu öz güvensizliğim ve çaresi olmayan berbat peltek diksiyonum yüzünden. İğrenç fiziksel özelliklerim de cabası. Anlattığım şey bu berbat hayatımi yaşanabilir kılma potansiyeli olan hiçbir kızın bana bakma ihtimalinin olmaması.

Dostum her şey o kadar basit değil işte. Zaten bana denk olan birisi bile bana bakmaz bu öz güvensizliğim ve çaresi olmayan berbat peltek diksiyonum yüzünden. İğrenç fiziksel özelliklerim de cabası. Anlattığım şey bu berbat hayatımi yaşanabilir kılma potansiyeli olan hiçbir kızın bana bakma ihtimalinin olmaması.

Hocam geliştirebileceğin ve seni çekici kılacak özelliklerin mevcut. Diksiyonu geliştirmek, sporla uğraşmak, müzik aleti çalmak, dil bilmek, komik olmak gibi yetenekler edinmek senin elinde.

Geri
Yukarı