Güzel/Yakışıklı birinin yanında tutuluyor musunuz?

wontagadra

Hectopat
Güzel/Yakışıklı birisinin yanında heyecanlanıp konuşamıyorum ve kendimi öz güvensiz hissediyorum. Bu biraz da kendimi o tip insanların yanında ezik hissetmemle de alakalı aslında. Siz de yaşıyor musunuz bu problemi? Aşmak için neler yapılabilir?

Güzel/Yakışıklı birisinin yanında heyecanlanıp konuşamıyorum ve kendimi öz güvensiz hissediyorum. Bu biraz da kendimi o tip insanların yanında ezik hissetmemle de alakalı aslında. Siz de yaşıyor musunuz bu problemi? Aşmak için neler yapılabilir?

Rahat ol yanında kımse yokmuş gibi takıl.

Resmi makamlar veya öğretmenler ile konuşurken derdimi anlatamayacakmışım gibi hissediyorum, doğru kelimeleri seçeyim diye 2 saat düşünürken de iyice saçmalıyorum.
Ama, kimseyi kendimden yakışıklı görmediğim için ve şimdiye kadar güzel bir kızla karşılaşmadığım için hayır normal insanlarla konuşurken tutulmuyorum.

Neden o güzel olunca senden üstün birisi mi oluyor? belki de sen daha zekisin ondan neden kendini sırf o kişiden güzel değilsin diye alt sınıf görüp özgüvensiz hissediyorsun? keyfine bak o da insan dostum takılma.

Maalesef bende her turlu kısılık bozuklugu, kaygı var kadın gordugum de bırden kımyam bozuluyor hele hoslandıgım tarzda bırıyse ortamdan kacmaya calısıyorum.

O tip insanlar tarafından aşağılanacağım ya da beni küçük düşürecekler korkusu var hocam.
Hocam tip falan hikaye. Olay sadece kendine güvenmekte bitiyor. Küçük düşürülme korkusu dışarıdan da belli olduğu için korktukça bir nevi kendini gerçekleştiren kehanet gibi gerçekten başına geliyor. Kendine güvendiğin taktirde karşında çok kişiliksiz biri yoksa başına gelmesi çok zor, öyle biri karşına çıkarsa da yol ver gitsin zaten. Kendine güvenmek için de en kısa vadeli çözüm tarz değişikliği ve yeni kıyafetler olabilir. Uzun vadede kendini geliştirmek çok daha iyi bir çözüm tabii.

Yakışıklı birinin yanında bir şey hissetmiyorum ama güzel bir kızın yanında çok heyecanlanırım.

Geri
Yukarı