H.265 codec ile çalışan ücretsiz program önerisi

Boncuk16

Hectopat
Başlıkta da yazdığı gibi "h. 265" codecli çalışan bildiğiniz ücretsiz programları yazar mısınız?

Ayrıca YouTube'a h. 265 codec olan videolar yüklenebiliyor mu?

Bu iki sorumu cevaplarsanız çok müteşekkir kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenleme olarak mı istiyorsunuz yoksa görüntüleme mi?
YouTube h265 videolara bildiğim kadarıyla izin verir.
Aslında ben sadece "h.265" olmayan bir videoyu "h.265" yapmak için istiyorum onun haricinde videoya başka bir katkısı olamayacak. Videonun başka herhangi bir yerini değiştirmeyeceğim.

Codec değiştirmek istiyorsanız açık kaynaklı ffmpeg kullanabilirsiniz, bir kaç dökümantasyon okuyarak nasıl yeniden encode etmeyi çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
İlgili program ve dökümantasyon:

Aslında ben sadece "h.265" olmayan bir videoyu "h.265" yapmak için istiyorum onun haricinde videoya başka bir katkısı olamayacak. Videonun başka herhangi bir yerini değiştirmeyeceğim.

ffmpeg kullanabilirsin ama GUI istiyorsan Handbrake yeterli olacaktır. Kullanması çok daha kolay.

Peki, size farklı bir şey sormak istiyorum.

YouTube'a 256 GB boyutundan ve 12 saatten uzun videolar yüklenemiyor ancak bunu hala yapabilenler var bunu İngilizce olarak arattığımda bazı sonuçlar buldum. Sonuçlardan bazıları şunları:

1) Videonun kalitesini 640*360 yapıp o videoyu h.265 codec ayarı ile dönüştürünce 12 saatten uzun video yüklenebiliyormuş.

Gibi şeyler buldum ama ben denedim olmadı acaba hangi formatta yaparsam işe yarar bilemedim.

Geri
Yukarı