H100I PRO vs Platinum

Baturs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Masasında
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

Bu ikisi arasındaki fark tam olarak nedir? Plat olan versiyonu 1 hafta öncesine kadar 1300TL'idi şu an saçma bir fiyatı var ama ben yarın soğutucu almayı planlıyorum. Plat stokları gelince elbet fiyatı normale düşecektir ama daha fazla bekletmek istemiyorum, 1250TL'ye Pro alsam pişman olur muyum arasındaki fark beklemeye değer mi?

@RPM

Son düzenleyen: Moderatör:
Pompa farkı var, H100I Platinum modelinin pompası daha sessiz.
Soğutma farkı da ortaya çıkıyor dolayısıyla, değil mi ?

750TL fark ödemem zaten, stok yok o yüzden pahalı, stoklar gelse 1400TL civarına düşer de, beklemeye değer mi ? Ses önemli değil şu an kullandığım fan 6400 RPM'de çalışıyor yani uçak motoru gibi.

Soğutma farkı da ortaya çıkıyor dolayısıyla, değil mi?

Çok fazla olmaz, etkilese bile en fazla 3-4 derece, 750 TL fark vermeye değmez, fiyatı gereksiz artmış.

H100I RGB Pro alabilirsiniz, PF360 öneremiyorum. Kasanıza olmadığını söylemiştiniz.

Ama PF240 sepette 765 TL'ye düşüyor, gayet güzeldir, pompa tasarımı vs. hoş:

Beklemeye değer mi?

Tartışılır, stoklara geldiğinde fiyatı o kadar da düşmeyebilir, şansa bağlı biraz.

@RPM

Buna ne dersiniz ? Bana gereksiz gibi geliyor. 1700 TL elimde var, tüm parayla bu yakışıklıyı alabilirim veya 1250TL'ye nispeten daha az yakışıklı olan Corsair'i alıp üzerine kalan parayla SSD'ye gidebilirim.

@RPM

Buna ne dersiniz? Bana gereksiz gibi geliyor. 1700 TL elimde var, tüm parayla bu yakışıklıyı alabilirim veya 1250TL'ye nispeten daha az yakışıklı olan Corsair'i alıp üzerine kalan parayla SSD'ye gidebilirim.

O soğutucu sadece Gigabyte anakartlara oluyormuş, ben de alacaktım ama :(.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O soğutucu sadece Gigabyte anakartlara oluyormuş, ben de alacaktım ama :(.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hadi ya, bende tam bu videoyu izliyordum ama direkt sıcaklıklara geçtim, neyse ki sizi sormuşum.

Geri
Yukarı